Wpis z mikrobloga

  • 398
1. Bądź @Lawrence_z_Arabii

2. Pisz na temat "pewnej" szkoły, zapominając dodać że jest to placówka publiczna

3. Pisz o tym, że finansuje tą publiczna szkołę lokalna gmina, zapominając dodać że gmina dostaje na ten cel także subwencje z państwa

4. Ośmiesz się i zbieraj za to plusy od gimbokatolików i korwinistów na wymarciu

Tak jest jak Korwin wejdzie ci za mocno... ( ͡º ͜ʖ͡º)

#rakcontent #bekazprawakow #shitwykopsays #gimbokatolicyzm #wiara #katolicyzm #neuropa #bekazkorwina #polityka
Pobierz
źródło: comment_saJ5FyidAVQNVIZ2SjqwrNFbYyKQhbl5.jpg
  • 37
3. Pisz o tym, że finansuje tą publiczna szkołę lokalna gmina, zapominając dodać że gmina dostaje na ten cel także subwencje z państwa


@Kempes: A gmina oddaje państwu cześć podatków z PiTu, tak samo jak mieszkańcy tej gminy dostają pieniądze.

Zresztą państwo polskie przez swoje władze potwierdza, że bliskie są mu chrześcijańskie wartości.
@Lawrence_z_Arabii

A gmina oddaje państwu cześć podatków z PiTu, tak samo jak mieszkańcy tej gminy dostają pieniądze.


Ale bez subwencji na nauczanie znakomita większość gmin sobie finansowo nie poradzi z utrzymaniem szkół publicznych.

Zresztą państwo polskie przez swoje władze potwierdza, że bliskie są mu chrześcijańskie wartości.


Zgadza się, ale też potwierdza, że obywatele nie będący katolikami mają takie same prawa jak ci nimi będący.
Rozdział kościoła katolickiego od państwa jest zapisany w
Zgadza się, ale też potwierdza, że obywatele nie będący katolikami mają takie same prawa jak ci nimi będący.


@Kempes: Dlatego gdyby wygrała większość niekatolicka, to tablice mogła by zdjąć.

Rozdział kościoła katolickiego od państwa jest zapisany w Konstytucji RP.


Dlatego państwo nie może nakazać wieszać w każdej szkole tablic z dekalogiem.

Tego przepisy trzeba się trzymać w publicznych miejscach, albo go zmienić ( ͡º ͜ʖ͡º)


Rozumiem,
  • 157
@Lawrence_z_Arabii

Dlatego gdyby wygrała większość niekatolicka, to tablice mogła by zdjąć.


Polska to nie kraj wyznaniowy jak np. Arabia Saudyjska. Żadna religia nie jest narzucona jako dominującą w przestrzeni publicznej.

Dlatego państwo nie może nakazać wieszać w każdej szkole tablic z dekalogiem.

Rozdział kościoła od państwa to gwarantuje.

Rozumiem, że należy też usuwać z przestrzeni publicznej tęczowe flagi, bo państwo ma zapisaną w konstytucji równość wszystkich orientacji, a nie tylko LGBT?


Polecam
Polska to nie kraj wyznaniowy jak np. Arabia Saudyjska. Żadna religia nie jest narzucona jako dominującą w przestrzeni publicznej.


@Kempes: masz rację, dlatego jak jakaś lokalna społeczność powiesi inną tablicę, to nikt nie będzie jej ściągał.

Polecam z tym twoim problemem zgłosić się do... prokuratury ( )


To nie ja powołuję się na konstytucję zawsze gdy coś mi nie odpowiada.
@Lawrence_z_Arabii

masz rację, dlatego jak jakaś lokalna społeczność powiesi inną tablicę, to nikt nie będzie jej ściągał.


Będzie, jeżeli łamie to prawa państwa, w której ta mała społeczność mieszka.

To nie ja powołuję się na konstytucję zawsze gdy coś mi nie odpowiada.


To była dobra rada z mojej strony dla ciebie. Po co masz tylko z tego ważnego powodu "piskać" w Internecie ( )
@Kempes: nie wykluczam, że są jakieś przepisy prawa, które zabraniają wywieszania dekalogu na ścianie szkoły — jeśli tak, to działanie burmistrza jest oczywiście niedopuszczalne. Przy czym mam wrażenie (i tylko wrażenie, bo najnormalniej w świecie się na tym nie znam) że takich nie ma, a wtedy patrz wyżej: do szkoły chodzą dzieci lokalnych mieszkańców, którzy zadecydowali w wyborach, że im taki burmistrz odpowiada i jeśli uznają, że tym razem „przegiął pałę
@Kempes:

Są, rodział kościoła od państwa.

A jakiś konkretny przepis? Bo sam „rozdział kościoła od państwa” (jak domniemywam, art. 25 konstytucji) mówi tylko o tym, że „kościoły i inne związki wyznaniowe są równouprawnione”, a „władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym” — naruszeniem tego byłoby na przykład zakazanie wywieszania przykazań jednej religii przy jednoczesnym zezwalaniu na wywieszanie
@Kempes:

Art. 25. Konstytucji RP


Wg mnie nie. Jak pisałem — gdyby coś wolno było jednej religii, a innej nie, to byśmy mieli niezgodność. Ale z tego co wiem może to robić każda religia, tylko tutaj zrobiła konkretnie ta jedna. Tak samo nie narusza, w moim rozumieniu, organizowanie pochodów z okazji święta jakiejś religii w miejscu publicznym — bo każda religia może to zrobić, tylko akurat w danym momencie robi to
@Lawrence_z_Arabii: chyba uciekałeś z zajęć WOSu w gimnazjum, co? Gminna szkoła to placówka publiczna i to, że mieszkańcy gminy ją finansują nie oznacza, że mogą z nią robić co chcą. A już na pewno nie sam wójt. Wg ciebie jeśli wójt byłby zapalonym nazistą to w szkole powinni uczyć nienawiści do Żydów i Polaków po niemiecku, prawda? Jeszcze byś szczekał o wolności słowa i bólu dupy lewaków