Wpis z mikrobloga

#pytanie #pytaniezdupy #dlaczego

Przyjechałam z #emigracja na wakacje do domu. Dopiero teraz zauważam poziom januszowania wśród bliskich, znajomych, znajomych znajomych
O ile pierdoły typu wcinanie się starszych ludzi w pół zdania "jo wim lepiej ty gówniorzu suchaj" czasem na temat na które nie mają pojęcia (np. rozmowa o lataniu z osobą która nie wiem czy nawet latała w ostatnim dziesięcioleciu albo w ogóle), po prostu przemilczę bo jest to nieszkodliwe
O tyle w-----a mnie wściubianie nosa nie w swój interes, typu: kuzynka urodziła dziecko kilka msc temu i karmi mlekiem modyfikowanym i ofc moja mama musiała wygłosić jej kazanie jakie to złe, jak z-----a, że niecierpliwa i poszła na łatwiznę (bo nie było komu jej pomóc). Mało tego druga strona rodziny (mimo że kuzynki osobiście chyba nawet nie znają) już musi wiedzieć i zaczyna się tyrada za jej plecami.
Inny przykład wielka draka bo "robio ślub i wesele ale już trzy lata mieszkajo razem to co to za ślub"
A to tylko przykłady.
Dlaczego ludzie tacy są? Serio jak słucham takich wysrywów to aż się we mnie gotuje (mimo że nie na mój temat, wtedy jest gorzej). Aż strach pomyśleć jakbym np. zechciała wyjść za ateistę albo nawet za kogoś z innego odłamu chrześcijaństwa (o innych religiach nie wspomnę xd).
Jakoś w #uk mnie to nie dotyka mimo że też mieszkam w brytyjskiej rodzinie (chrześcijanie x ateiści) i nie zaobserwowałam takich rzeczy. O ile starsi potrafią wyrazić swoje opinie na pewien temat to najpierw słuchają a potem wyrażają opinie z jakimś konkretnym argumentem. A z najazdami typu drugi przykład to w ogóle się nie spotkałam.

Czy może ja tylko żyję w takim zagłębiu cebulandu że to takie popularne xd

#cebulandia #polakicebulaki #kiciochpyta #dlaczegoja #pytaniedoeksperta i w sumie #nosaczsundajski motzno
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PaulStanley taka kultura, w UK mają we wszystko wywalone i w tym przypadku to fajne ale jak grube stare baby wyłażą w legginsach i staniku bo mają na to tez wywalone co nosza to już gorzej xD
  • Odpowiedz
@PaulStanley ehhh mirabelko doskonale cię rozumiem, też żyje w UK, też jestem tutaj na wakacjach i mam takie same spostrzeżenia. Tutaj to się tylko wykłócają, krzyczą, "a co ludzie powiedzą", jakieś durne teksty, szkoda ryja strzępić. Łódzkie here
  • Odpowiedz
  • 1
@szzzzzz to jest przerażające, o ile memy z nosaczami mnie śmieszą i jeszcze bardziej jak je słyszę "na żywo", to kiedy wytykam to co niektórym to już naprawdę żałuję że gębę otworzyłam ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Nietak_nietak dziwi mnie to że jakoś nie widzę tego w innych nacjach a u nas to jakaś cecha narodowa, nie wiem. Nie mówię że się w ogóle to nie dzieje poza granicami naszego kraju (a miałam okazję mieszkać w kilku), ale tutaj to jest wręcz cecha wrodzona "ja wiem lepiej"
  • Odpowiedz