Wpis z mikrobloga

@piperek: element zaznaczony na niebiesko powinien być tam gdzie zaznaczono na czerwono XD dodatkowa belka może być w miejscu gdzie jest ta niebieska albo dodatkowo, w celach ozdobnych. A co autor miał na myśli w miejscach gdzie sa zielone strzałki to ja nawet nie iksde.
  • Odpowiedz
@piperek zakladam ze kierownik budowy jak to zazwyczaj bywa pojawia sie raz na miesiac uzupelnic ksiazke? Andrzej to #!$%@? fest. Chyba ze to jakas zarzutka
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
A czy konieczny w tym wypadku był wieniec pod każdą murlata, jeśli szpilki do których jest ona przykrecona osadzone w tych rdzeniach zelbetowych co jakies 1,5m sa przyspawane do wienca ze stropu? Bo na okolo na stropie sa tylko 2 bloczki na stropie i zaraz murlata
  • Odpowiedz
  • 0
@szymciak znaczy nie żebym przeczył, że jest inaczej niż w projekcie. O ile nie jest zaslonieta, a raczej nie jest, to ładnie #!$%@?. Ta belka oparta na słupie to w ogóle w innym miejscu jest xD
  • Odpowiedz
@piperek: tak żeby zebrać wszystko w całość...
1. brakuje wieńca
2. w wieńcu powinny być zatopione kotwy do murłaty
3. izolacja pozioma pod murłatę - wystarczy folia szerokości 25cm
4. murłata

no i z tego co widzę, zbili Ci to na krokwiaki... od tego już się odchodzi, zerknij sobie na "złącza ciesielskie"
  • Odpowiedz
@dzazzio:

Tam ta siła rozporowa wcale nie musi być jakaś duża patrząc w jaki sposób dach jest skontruowany i biorąc pod uwagę, że jest zewnętrzna belka drewniane, która podpiera krawędź krokwi.

Zadzwoń do projektanta i wyślij mu zdjęcia i będziesz wiedzieć o wiele więcj niż pytając tutaj januszy budownictwa, który powiedzą ci "huur duur musi być bo ja budował dom ze szwagrem i my mieli", a nawet nie czają bazy
  • Odpowiedz
@piperek: Generalnie konstrukcja wisi na tej długiej belce opartej na słupie i ścianie z drugiej strony, w osi B powinna być murłata (zgodnie z rysunkiem), wstaw przekroje z projektu to się upewnię bo już różne cyrki w biurze widziałem. A te podpórki to tylko dla picu i późniejszej podbitki bo one same przecież wiszą dobite do tej belki.
  • Odpowiedz
@black-wolf: inżynierem nie jestem, ale branża bliska mi bardzo, i tak o po prostu na chłopski rozum mówię. Duzo tez w życiu widziałem jeśli chodzi o dachy i takiego rozwiązania na prawe nie widziałem. Najlepsze jest to, ze są „wylane słupy” pod wieniec (zdjęcie nr 1). Nie wiem jak to się fachowo nazywa ale tak jak tu zostawia się przerwy między „segmentami” ścian, zbroi je i zalewa razem z wieńcem.
  • Odpowiedz