Wpis z mikrobloga

@piperek wołaj jak coś się dowiesz.. te wylane "słupy" to #!$%@? dadzą.. na tych słupach powinien być dookoła zazbrojony wieniec i na nim murłata mocowana na złącza ciesielskie a nie takie coś.. to jakaś masakra, i przy większym śniegu albo wichurze jebnie..
  • Odpowiedz
@cancan dobrze pisze :) ponawiam pytanie już wielu osób... Gdzie kierownik budowy???

Tobie @piperek współczuję bo się nie znasz itp. ale jak mnie wpienia jak chce 300-400 zł. Za każdy dojazd na budowę, wbicie do dziennika i sprawdzenie czy wszystko w porządku a zawsze się trafi jeden taki co hurr durr za tyle to mi szfagier cała budowę sprawdzi... A później wychodzą kwiatki....
  • Odpowiedz
@piperek szkoda ze nie wrzuciles rzutow, przekrojow etc to by wiecej wyjasnilo. Wg mnie powinna byc murlata m, do kazdej krokwii przykrecone z1 zaparte z drugiej strony o mur aby krokwie nie obwisly i spiete to wszystko belka bm. Zauwaz ze te krokwie daleko wystaja poza krawedz dachu - ponad 2m w poziomie czyli realnie prawie 3 metry liczac dlugosc krokwii od murlaty. Czy powinien byc wieniec? W sumie go nie
  • Odpowiedz
@piperek: Niby w teorii pewnie by to wytrzymało. Jednak pewnością bym tego nie nazwał ( ͡° ͜ʖ ͡°) Największym problemem jest to miejsce, które wrzuciłeś na początku - jeśli faktycznie nie ma murłaty na tej cofniętej ścianie, to cały ciężar tej połaci dachu spoczywa na tej wiszącej belce - o ile gdyby obciążenie było idealnie od góry to ona by przeniosła trochę (podkreślam - trochę) obciażenia,
  • Odpowiedz
@piperek: Może być tak kotwione o ile te trzepienie zostały odpowiednio zazbrojone i są odpowiednio gęsto (co 1m. najlepiej). Z tym, że na wyższe niż 2 warstwy pustaków też bym się nie zgodził. Osobną kwestią jest to co pokazałeś na pierwszym miejscu. @aksal89 w miarę dobrze opisał dla czego. Poza tym w projekcie jest przecież ewidentna murłata w tym miejscu.
  • Odpowiedz
@piperek: Mówimy że masz nie tak jak w projekcie, chyba że tam jest murłata przemurowana kawałkiem porothermu i jej nie widać. Czy powinien być wieniec? - nie wiem, zobacz na rzutach, najczęściej jednak się robi. Tutaj masz niską ściankę kolankową - czasem wtedy projektant rzuca trzpieniami bez wieńca. Przy wysokich ściankach jeśli dach nie rozpycha (tak jak prawdopodobnie u Ciebie, bo na środku jest podparty) może być tylko wieniec bez
  • Odpowiedz
@aksal89 opisal w punkt. Jak duża połac dachu nie jest, teraz jest ok, ale jak przyjdzie śnieg to może być z tym problem. Dodatkowo pustak nie ma takiej wytrzymałości jak zbrojony beton. Ewentualnie jeszcze wpadłem na pomysł że ekipa mogła wypełnić wolne przestrzenie pustaka betonem?? Ale to tez jest do dupy bo robi się mostek termiczny
@piperek
  • Odpowiedz
  • 0
@black-wolf wypraszam sobie "januszem" to Ty może jesteś! Ja tu znam kilku inż co statki kosmiczne budują, szybowce czy wieżowce, sam jestem inż budowy maszyn i urządzeń.

Więc usuń konto ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz