Wpis z mikrobloga

Czasem się zastanawiam czy by nie wrócić do Polski, ale sytuacje jak dzisiejsza skutecznie mnie zniechęcają. Idzie sobie człowiek z dziećmi do zoo, ale w kasie nie można płacić kartą. Obok automaty na kartę, ale nie działają. Można jeszcze na szybko przez internet, ale nie można kartą kredytową, ani paypalem płacić, tylko przez polskie banki. Ja tam już wolę swoje życie bez gotówki.

#emigracja #lodz #zalesie
  • 13
@sargento: pojechaliśmy na Kaliski po kase i w końcu tam weszliśmy, istotnie głównie jakieś barykady ale i tak lvl 2,5 się dobrze bawił. Chociaż strasznym #!$%@? jest dla mnie stawianie płatnej hopsarni obok placu zabaw...
@animuss: w kraju, w którym mieszkam absolutnie nie jest tak, źe wszysyko działa i ma też swoje wady, o których długo by pisać. Ta dzisiejsza sytuacja była jednak dla mnie takim przypomnieniem młodych lat tutaj. Jasne, wiele się zmieniło, pod wieloma względami jest fantastycznie. Nawet w sklepie przy działce na wsi płacę sobie kartą, ale są jeszcze takie miejsca, gdzie za okienkiek siedzi szczerbata pani a wokół wieje atmosfera lat dziewięćdziesiątych
@Ignacy_Patzer: u mnie zagranico na rynku też możemy płacić kartą ;) Są teraz takie mobilne terminale, które podłącza się pod telefon. Ale masz rację,.dla bezpieczeństwa i wygody powinno się mieć trochę kasy. Ja dziś niestety miałam za mało.
@Ignacy_Patzer

Co jest takiego dobrego w życiu bez gotówki?

Wygoda? Nie trzeba wypychać kieszeni portfelem i nosić tego drobnego złomu? Jest szybciej, bezpieczniej (o ile jest się rozsądnym), bardziej uniwersalnie (różne waluty itp).
@Pomagier akurat pracuję przy systemach bankowych i sam nie preferuję gotówki, ale w Polsce na prawdę nie jest źle z płatnościami bezgotówkowymi. Systemy są o wiele lepiej testowane a możliwości wiele. Sam często mam tylko telefon przy sobie i z głodu nie umarłem :) To, że jeszcze są miejsca, gdzie nie zapłacisz kartą, to raczej nie dziwi, ale jest np. Program w którym rozdają terminale za darmo i w więmszych miastach nawet