Wpis z mikrobloga

#budownictwo Domek jednorodzinny - tynki czy GK?

Tynki czy GK?

  • Tynki 70.6% (36)
  • GK 5.9% (3)
  • Inne 0% (0)
  • Zależy 13.7% (7)
  • To i to 9.8% (5)

Oddanych głosów: 51

  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Fidelis są zdrowsze, poza tym gipsowe się kruszą, chcesz wbić gwoździa a zostajesz z dziura metr na metr. Najlepsze cementowo- wapienne, z gotowych worków. Zwróć uwagę żeby był drobno zmielony, budowałem kilka lat temu, więc jestem trochę poza tematem, która firma robi teraz najlepsze. Jak ci dobrze położą , nie będziesz nawet musiał kłaść gładzi.
  • Odpowiedz
@Adicts: "zdrowsze" akurat są tynki gipsowe, przez swoją zdolność do przyjmowania i oddawania wilgoci tworzą w pomieszczeniach bardzo przyjazny dla człowieka mikroklimat. Co do tego, że są słabsze to prawda, ale niektórzy producenci (jak np. Knauf) oferują wzmocnioną wersję tych tynków o parametrach wytrzymalosciowych zbliżonych do tynków cem-wap.
  • Odpowiedz
@bmLq: Skasowałem swój wpis, żeby uniknąć gównoburzy, ale zawsze na końcu twojej listy powinna być płyta g-k - im pozornie prostsze i tańsze rozwiązanie tym z reguły mniej trwałe lub zwyczajnie gorsze (np. ocieplenie domu wełną mineralną czy drzewną a styropianem).
W mojej opinii najlepszym materiałem jest tynk wapienny, potem wapienno-cementowy - gipsowy jest powszechnie i chętnie używany, bo A szybciej B gładko C biało itp. Wapienny jest słabszy mechanicznie
  • Odpowiedz