Wpis z mikrobloga

Ciekawostka kolejowa. Na duńskiej wyspie Bornholm, do 1968 roku działała kolej wąskotorowa. Łączna długość linii kolejowej wynosiła 90 km. Wiele nasypów kolejowych zostało przerobionych na ścieżki rowerowe. Około 1/4 wszystkich aktualnych tras, powstała na starych nasypach kolejowych. Fajnie, że wykorzystano je właśnie w taki sposób :)

A tak wyglądała sieć połączeń :)

#koleje #rower #bornholm #ciekawostki #podroze
Pobierz
źródło: comment_W6gaZF2nShj3HF8yqFnDfPj9V6NfpGFN.jpg
  • 10
@AvantaR ja tak mam po każdej podróży. XD Lubię ten kraj, ale tak mnie zawsze po powrocie #!$%@?, że głowa mała. :p


@Krupier: No niestety. My już polski styl poczuliśmy wchodząc na statek – ludzie w kolejce ciśli się jakby tam coś za darmo rozdawali. Statek jeszcze dobrze nie ruszył, a niektórzy już musieli setunię walnąć. Sebix na przeciwko nas przez te 4 godziny wywalił z 6 browarów, a w międzyczasie
@AvantaR polecam plywanie przez Niemcy (terminal w Sassnitz). Prom plywa bez wzgledu na warunki atmosferyczne i jest to duza jednostka. Z Kolobrzegu plynalem dwa razy: pierwszy i ostatni (wiele lat temu)
@chuckd: ja płynąłem i byłem bardzo zadowolony. Po raz kolejny utwierdziłem się w przekonaniu, że do neta trafiają tylko negatywne opinie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AvantaR bo trafiles z pogoda :) Ja plynalem przy wietrze 4, ktory dla normalnego promu jest niczym, a na tej lajbie to prawie sztorm.
W sumie najwazniejsze, ze jestes zadowolony :)
@chuckd: z powrotem trochę bujało, według relacji w necie każdy powinien rzygac, a było spoko. Minusem jest to, że moze nie wypłynąć. Ale sam statek spoko, dobra kawa, świeże drożdżówki, jedynie ludzie janusze strasznie ( ͡° ʖ̯ ͡°)