Wpis z mikrobloga

Do znajomej jakiś czas temu na piwko wpadł barman z innego pubu. No i tak sobie troche wypił i się pozalił, że zarabia w tym pubie najniższą plus napiwki czyli na miesiąc ok 1800 - 1900zł na rękę.
Znajoma akurat czekala zmiana pracownika, bo aktualnego dziewczyna wyciągnęła za granicę, a że ten z konkurencji jest dobry w tym co robi to zadzwoniła do niego z propozycją pracy.
Zaproponowała mu 2500 plus premie za obrót i napiwki. Poprzedni pracownik wychodził jakieś 3000zł.
Typ powiedział, że musi to przemyśleć.
Zadzwonił do znajomej w końcu, że on jednak podziękuje, bo jego szef powiedział: ŻE SOBIE BEZ NIEGO NIE PORADZI i dał mu 50zł podwyżki!!!
Tak właśnie wyglądaja Polak niewolnik - zamiast zarabiać ok 1000zł więcej robiąc dokładnie to samo lepiej siedzieć u janusza bo on taki biedny i nieszczęśliwy, że trzeba mu pomóc...

#bekazpodludzi #pracbaza #januszebiznesu #patologiazewsi
  • 74
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@niemamnaimiepszemek: co ma wieś tego?
Nie wiem czy tylko ja tak mam, ale bardzo źle się czytało ten wpis. Jakoś nielogiczne, oraz z błędami językowymi. Do tej pory nie wiem co znaczy:

Znajoma akurat czekala zmiana pracownika.

Nie wiadomo czy ta znajoma prowadzi bar, zna tam kogoś, czy pracuje w barze.
  • Odpowiedz
@niemamnaimiepszemek

mam też znajomą, która dla takiego pracuje janusza - on się rozbija - wczasy, nowe auto dla siebie, nowe dla żony. Gość nie dba o nic - o towar musi sie martwić znajoma, zamówienia, rozliczenia - wszstko ona. Zarządzanie resztą personelu - też ona.

Wypłata? 1700zł na rękę i to z łaską bo on ledwo ledwo ten biznes prowadzi xD

Szkoda, że ta znajoma nie ma toku myślenia: " ogarniam
  • Odpowiedz
  • 4
@niemamnaimiepszemek nikt nie powinien szefowi zagladac do portfela. Jednoczesnie najwazniejsze sa moje zarobki i jak mi jest za malo, albo chce wiecej to nie mam sentymentow i zmieniam tam, gdzie daja wiecej.
  • Odpowiedz
  • 1
@B0hma zadowolenie =/= kasa.
Też bym wolał sadzić drzewa na świeżym powietrzu niż siedzieć za kasa w biedrze xD
  • Odpowiedz
A tu taki Andrzej będzie robił 20 lat za najniższą bo blisko, zna wszystkich itd.


@Moted: Kwintesencja pokolenia naszych rodziców, a nawet dalej ten homo sovieticus się ciągnie Do narzekania pierwsi XD TY ŻYCIA NIE ZNASZ, za to oni znają po 20 lat w jednej firmie bez poznania innych obowiązków, szkoleń i dokształcania. Bo wszystko zna i każdego zna, nie trzeba pakować się w nowe. A jak #!$%@? to prawie
  • Odpowiedz