Wpis z mikrobloga

Do znajomej jakiś czas temu na piwko wpadł barman z innego pubu. No i tak sobie troche wypił i się pozalił, że zarabia w tym pubie najniższą plus napiwki czyli na miesiąc ok 1800 - 1900zł na rękę.
Znajoma akurat czekala zmiana pracownika, bo aktualnego dziewczyna wyciągnęła za granicę, a że ten z konkurencji jest dobry w tym co robi to zadzwoniła do niego z propozycją pracy.
Zaproponowała mu 2500 plus premie za obrót i napiwki. Poprzedni pracownik wychodził jakieś 3000zł.
Typ powiedział, że musi to przemyśleć.
Zadzwonił do znajomej w końcu, że on jednak podziękuje, bo jego szef powiedział: ŻE SOBIE BEZ NIEGO NIE PORADZI i dał mu 50zł podwyżki!!!
Tak właśnie wyglądaja Polak niewolnik - zamiast zarabiać ok 1000zł więcej robiąc dokładnie to samo lepiej siedzieć u janusza bo on taki biedny i nieszczęśliwy, że trzeba mu pomóc...

#bekazpodludzi #pracbaza #januszebiznesu #patologiazewsi
  • 74
  • Odpowiedz
@niemamnaimiepszemek: Nie pobijecie mojej kuzynki, pracuje na czarno (10zl/h), 1h dowożą ją do pracy (nie liczą jej tego jako pracy) i sadzi drzewa ( czy zimni czy takie upaly). Jednak jest zadowolona (a miejsca w lokalnej biedrze sa). No nie mogę tego pojąć.
  • Odpowiedz
Tak właśnie wyglądaja Polak niewolnik - zamiast zarabiać ok 1000zł więcej robiąc dokładnie to samo lepiej siedzieć u janusza bo on taki biedny i nieszczęśliwy, że trzeba mu pomóc...


@niemamnaimiepszemek: Rofl. Niewolnik, to ten co dla pieniędzy poświęci własną wolność. Typ podjął decyzję w oparciu o własne zdanie i żaden z niego niewolnik. Może zależy mu na relacji z szefem (bo przecież nie musi nim gardzić jak każdy robak) albo
  • Odpowiedz
@niemamnaimiepszemek Jest też trzecia opcja, bardziej prawdopodobna, że zmyślił owe zarobki żeby mieć o czym z dziewczyną pogadać i wziąć na litość, jak otrzezwial to skumał co za głupotę #!$%@?ł i musiał jakoś wybrnąć ze ściemy.
  • Odpowiedz
@niemamnaimiepszemek: Ja pierdziele, jak ma tu być dobrze jak ludzie nie szanują siebie i swojego czasu. Wiadomo że prawie zawsze zaczyna z niższego pułapu ale po nabraniu doświadczenia powinno się iść w górę.

A tu taki Andrzej będzie robił 20 lat za najniższą bo blisko, zna wszystkich itd.

Jak ja się cieszę że nie muszę użerać się z Januszami ( _)
  • Odpowiedz
@niemamnaimiepszemek: co za idiota. Bo inaczej go nazwać nie można. Ja od razu bym brał jakby tylko mi o tym powiedziała i się nie zastanawiał. Co najmniej 600zł więcej piechotą nie chodzi, a jeżeli warunki pracy takie same, to nic tylko brać.
  • Odpowiedz