Wpis z mikrobloga

Speed deadlift + bands tym razem. Filmik poniżej.

Mój tag #strongaf

Ogólnie dzisiaj tak wyszło że czekał mnie ciężki trening dynamic effort lower body, a samopoczucie miałem fatalne i brak jakichkolwiek chęci do treningu. Ale ostatnio coraz bardziej praktykuje podejście "gówno mnie obchodzi moje samopoczucie, trzeba zrobić ciężki trening", i tak też było dzisiaj. Satysfakcja już po skończonym treningu ogromna, bo jeszcze nie tak dawno z tak mocno bolącą głową, niechęcią i złym samopoczuciem bym sobie trening po prostu odpuścił, a tutaj proszę wszystko poszło według założeń.

Jako pierwsze ćwiczenie standardowo Speed box squat 8x2 ~190kg, poszło bardzo fajnie, z tym że łeb mi rozsadzało :P. Potem dopiero speed deadlift + bands 15 serii jedynek ~245kg z przerwami ~30s. Poniżej filmik z właśnie ostatniej serii, gdzie już ta dynamika była trochę mniejsza ale i tak ok biorąc pod uwagę fakt że to był najcięższy tydzień (najcięższa fala).

Ciekawa sprawa że ostatnio trochę gorzej idą mi treningu upper, ale za to treningi lower jakby nabrały tempa i progres przyspieszył.

Cały trening

Speed box squat 8x2 ~190kg (145kg + 45kg bands)
Speed pull 15x1 ~245kg (157kg + 85kg bands)
45 degree bench GHR 4x12
Ham curl with db 3x30

#silownia #mirkokoksy #mikrokoksy #pokazforme
IntruderXXL - Speed deadlift + bands tym razem. Filmik poniżej. 

Mój tag #strongaf...
  • 25
  • Odpowiedz
a w jakim celu zaimplementowane w treningu te curly po 30powt?


@axaha: Prehab work, + dodatkowe volume dla kluczowej grupy mięśniowej. Standardowo robię z gumami, ale teraz jako odskocznia zrobiłem sobie ze sztangielką od tak :)
  • Odpowiedz
masz jakąś playliste z tego typu muzyką?


@Farfoo11: Niestety nie, przez większą część treninigu u mnie leci Thrash (paradox, overkill, testament, slayer)
Z innych gatunków to raczej poszczególne utwory,

To kilka z głowy

Merauder - Master Killer !!!!!
Final Breath - Eyes of Horror , Let me be your tank
Decapitated - Anticult, Blood mantra, Earth scar
Irate - Vendetta
MALEVOLENCE - Self Supremacy
IntruderXXL - > masz jakąś playliste z tego typu muzyką?

@Farfoo11: Niestety nie, ...
  • Odpowiedz
chodzi o to, że trzymasz sztangielkę między stopami i je zginasz? Ile tam jest kg?


@tomtom666: Tak, robiłem sobie to 27,5kg. Tutaj ciężar nie był celem, tylko absolutne wykończenie dwugłowego uda.
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: kurcze, zastanawiam się, czy moje problemy z kolanami nie wynikają właśnie z dysproporcji siły dwugłowego i czworogłowego - jak pamiętam, machałem podobnym ciężarem identyczną techniką, za to przysiady robię z 1/5 tego obciążenia co Ty.
  • Odpowiedz
czy moje problemy z kolanami nie wynikają właśnie z dysproporcji siły dwugłowego i czworogłowego


@tomtom666: Bardzo w to wątpię, właściwie każdy ma dominację czwórek na dwugłowymi. Problemów z kolanami wypatrywałbym w technice siadów, to znaczy, stylu robienia siadów. Im większy ruch kolana w przód tym bardziej ten staw jest obciążony, oraz większy jest udział czwórek w siadzie, albo błędu w technice - uciekanie kolan do wewnątrz np w fazie koncentrycznej.

Nie
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: z tymi kolanami jest całe mnóstwo problemów, wystarczy że jest osłabiony jakiś mięsień odpowiedzialny za rotację biodra i już rzepka jest prowadzona pod innym kątem, niż powinna.

Jeżeli dwójki są zbyt mocne w stosunku do czwórek (mogą być słabsze, ale jednocześnie zbyt mocne proporcjonalnie), to być może też będzie prowadzić do problemów. Zdziwiłem się po prostu, że na dwójki bierzesz podobny ciężar jak ja.
  • Odpowiedz
Zdziwiłem się po prostu, że na dwójki bierzesz podobny ciężar jak ja.


@tomtom666: Tylko że zobacz, wczęśniej było 8 serii siadów do skrzynii (mocno posterior chain dostaje), 15 serii ciągów, potem 45 degree ghr czyli dwugłowe już płaczą, i jako ostatnie ćwiczenie nie potrzebuję wręcz żadnego ciężaru wykończyć ten mięsień.

W Good Morning potrafię robić po 175kgx3, RDL 205x8, a to jeszcze stare wyniki. To są ćwiczenia gdzie liczy się ciężar.
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: nie sugeruję, że Ty bierzesz mało, tylko że ja nieproporcjonalnie dużo, co może prowadzić do problemów ze zdrowiem. W sumie jak sąsiadce założyłem hantla żeby sobie dwójki poćwiczyła, to mocno się zdziwiłem jak okazało się, że podniesie chyba tylko 4 kg, a ja macham 20+.
  • Odpowiedz
@tomtom666: To zależy od wielu czynników, a wyniki w takich drobnych ćwiczeniach są właściwie kompletnie nie istotne.

Inny przykład, ludzie dziwią mi się jak to jest że wznosy na barki ja robię przeważnie ~10kg, i w kilku seriach kompletnie mam te barki wymęczone. Oni machają 20kg++, ale to ja mam ogromne barki i wyciskam 150kg siedząc, albo 130kg stojąc.

Ale mówię że naprawdę wątpie abyś miał za silne dwugłowe w stosunku
  • Odpowiedz