Wpis z mikrobloga

Chciałe zmienić samochód, ale nie... będe musiał jezdzić starym gratkiem.
Czemu? Bo jeździ komfortowo szybko i tanio(10l lpg na 10km).
Zawsze myślałem że następny będzie citroen c5. A #!$%@?, diesla nie chce ze względu na koszty paliwa jak i dwumas dpf itp . A jak się okazało bęzyny są potraktowane po macoszemu najmocniejsza 2.0 nie jedzie (3.0 nie do kupienia) .
I zostałem w dupie. Zawsze lubiłem Citroeny. Ale nie kupię. Może zainteresuje się 407, ale troche leciwy to juz model.
I co mam zrobić ? Kupić bmw ? to następne w kolejce. Mam motocykl Bmw, gdyby nie to ze podoba mi się wizulnie to bym go #!$%@?ł na śmietnik . Mimo niskiego przebiegu psuje się, nietypowe częsci, głupi akumulator jest niestandardowy. Ale coż tam może nie rozumiem wyjątkowości tej marki ....
MOże pasek z 3.2 pb, raz że bezpośreni wtrysk. Dwa hitler założył tą markę . NIestety. Wiem że pół polski tym jeździ, ale jako Polak w rocznicę powstania nie będę szukał wozu SS.
Eh zostaje sztywny i smutny accord z V-kiem .
A może ... jest dla mnie szansa mireczki ?

#samochody #citroen #bmw #volkswagen
  • 26
@araixmc: 1) Jeśli 407 to popatrz na model z AMVAR (bliźniacze rozwiązanie z C6) czyli hydro w zawieszeniu ;) O ile taki egzemplarz znajdziesz.
2) C5 2.0 w auotmacie faktycznie jest mułowate. Przejedź się wersją z manualem (2008-2010) i zobacz czy Ci podejdzie. 3.0 jesteś w stanie znaleźć - pytanie tylko jaki budżet (min. 30k)
3) C6 tylko benzyna ale... wyprodukowali ich ok 2800szt więc duzego wyboru mieć nie będziesz... Tylko
@Skwarek85: :)
Jestem pragmatyczny. jeżeli c6 z 3.0 było 3k sztuk to ile będe biegał za jakimiś duperelami ? bez sensu.
Monde mi leży w sumie. NI jest to cytryna , ale da rade. 2.5 nada się do gazu ?
@araixmc: W mk4 masz kilka silników Duratec, Flexifuel - ten 2.5T to produkcja Volvo. Duratec/flexifuel różnią się wzmocnieniem zaworów. Duratec niby nie lubi gazu bo sie zawory wypalają jak nie ma lubryfikatora. Dla jednych lubryfikator to placebo, dla innych z LPG jeźdzą Duratec'iem na lpg 400k i się nic nie dzieje. Dbać o płyny i co 100k sprawdzić luz zaworowy (ten silnik nie ma samoregulujących sie luzów stąd takie opinie o
@araixmc ile masz kasy na auto i ile chcesz wydawać na utrzymanie? Jeżeli masz powiedzmy 40-45k na auto i około 5-6k/rok na utrzymanie minimum to powinieneś kupić E60 530i (możesz zagazowac nawet jak jesteś Żydem i nie zależy Ci na bagażniku czy większym zasięgu) w ładnym kolorze i kombi :)
A jak nie, to kup jakieś inne gowno na które nikt nie zwraca uwagi. Np. Mondeo czy Passata z #!$%@? silnikiem.
@kipowrot: Jestem żydem. Podoba mi sie e60 ale nie wydaje mi sie żeby ktoś na to obecnie zwracał uwagę. To już stary szrot który ma co drugi młody gniewny ze wsi. Boje sie kosztów utrzymania tej niesmowitej niemieckiej technologii ( ͡° ͜ʖ ͡°). Btw jestem żydkiem i to mocno ;)