Wpis z mikrobloga

Jesienny ramen, Singapur, cena 45 zł

Ostatnie wpisy z tagiem #ramen zrobiły mi sporego smaka na to danie, więc dzisiaj zdecydowałem się wybrać na kolację do ponoć jednej z lepszej sieci sterujących to danie w mieście. Chociaż nie jest to typowa sieć bo jest tylko coś 9 lokali i prawie w każdym serwują ramen o innym smaku.
W tej co byłem dzisiaj (Four Seasons) było 5 rodzajów: wiosna, lato, jesień, zima oraz ramen king.
Nie miałem ochoty na za dużo dodatków, więc kinga odpuściłem. Wziąłem wersję jesienną z tylko dodatkowym wodorostem.
Przy zamawianiu wybiera się właśnie dodatki (jak wodorost, jajko na pół miękko-pół twardo i dodatkowe mięso). Można też wybrać intensywność smaku, twardość makaronu, tłustość lub też zaznaczyć, że nie chce się np cebulki.
Jako, że byłem sam dostałem miejsce "przy barze" z widokiem na kucharzy. Wliczone w cene są woda, jajka na twardo i kielki fasoli.
Sam ramen bardzo dobry, ale nie pamiętam już smaku jaki był w Japonii, więc ciężko mi powiedzieć na ile jest autentyczny.

W komentarzu fotki knajpy.

#jedzzwykopem #jedzenie #japonia #jemprzeciez <- mój tag o jedzeniu
kotbehemoth - Jesienny ramen, Singapur, cena 45 zł

Ostatnie wpisy z tagiem #ramen zr...

źródło: comment_YSrNt9v50xbP2mnmeOrcrDuy6m5VBn0n.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • 0
@onedog ta sieć ma też lokal w Suntec, ale ten dzisiaj to gdzie indziej (niedaleko Bugis).
Sprawdziłem i jest 14 lokali, ale niektóre serwują to samo - więc ogólnie jest 11 różnych wersji tej knajpy. Na razie próbowałem 3
  • Odpowiedz