Wpis z mikrobloga

Witajcie wszyscy, pierwszy wpis. Licze na pomoc (-:

Dostalem od kolegi spora ilosc ksiazek do nauki programowania, gdyz dowiedzial sie o moim zainteresowaniu pozostniem FULL STACK WEB DEV (-: Co o nich myslicie? Czy ktores nie sa juz przedawnione? Ktore warto przeczytac? (-:

Oto lista:

For Dummies:
Coding with JavaScript
CSS3
HTML, XHTML & CSS
HTML5 and CSS3 All-in-one
HTML5 Canvas
HTML Programming With JavaScript
JavaScript & AJAX
JavaScript for Kids
PHP & MySQL Web Development All-In-One Desk Reference
PHP & MySQL
PHP, MySQL, JavaScript & HTML5 All-In-One
SQL All-in-One
SQL

Head First:
Ajax
HTML and CSS
HTML with CSS & XHTML
HTML5 Programming
JavaScript Programming
jQuery
PHP & MySQL
SQL
Web Design

The Missing Manual:
CSS
HTML5
JavaSript & jQuery
PHP & MySQL

Dzieks.

#programowanie #programista15k #naukaprogramowania #webdev
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@toxud1: Klik. Nie zajmowałem się tym, ale ludzie sobie chwalili. Z WebDev Challenge tutaj masz przykład gotowego pierwszego projektu. Pierwotnie dostajesz plik .psd i masz go odtworzyć by wyglądał jak najwiarygodniej. Jeśli nic jeszcze nie tworzyłeś to prawdopodobnie przejdziesz załamanie, że tyle się uczyłeś i nie ogarniasz, no ale z każdym projektem będzie lepiej.

Tutaj 23 stronki do odtworzenia, myślę że przerobienie kilku na początek to świetny trening. A
  • Odpowiedz
@toxud1 Na udemy całyczas promocje są. Nawet teraz chyba jest jakaś. Co do tamtejszych kursów to polecam kursy instruktorów Colt Steele i Andrei Neagoie. Właśnie na jednym z kursów chyba Andrei doradza aby nie skupiać sie w pełni na html i css. Lepiej obczaić ich podstawy a później szlifować js bo jest bardzo ważny. Html i css wymasterujesz w trakcie.
Jak chcesz to jutro wyślę ci dużo ciekawych linków do materiałów
  • Odpowiedz
@toxud1: No, ona jest dla ludzi którzy nigdy nie miała styczności z programowaniem. Szczerze to jakoś nie lubię uczyć się z książek. Łatwiej jest mi znaleźć potrzebny materiał do nauki w internetach.
  • Odpowiedz
  • 0
@michal42: tez tak mysle, ale nie znalazłem żadnego długiego kursu, który jest w miarę nowy i dotyczy wszystkich zagadnień (HTML. CSS, JS No i fajnie by było frameworki + cos z tego backend zeby było).
  • Odpowiedz
@toxud1: Ja teraz robię : The Complete Web Developer in 2018: Zero to Mastery by Andrei Neagoie. Oczywiście nie ma co się oszukiwać, że taki kurs nauczy cię wszystkiego. Są podstawy podstaw i to wszystko, resztę się uczysz z innych źródeł. Zresztą sam autor to podkreśla. Za 30 parę złotych to jest cool. A no i jest discord dla uczestników kursu, to też duzo daje, zawsze można się o coś
  • Odpowiedz