Wpis z mikrobloga

@bmbcz01 jechałem ostatnio przez Węgry, Czechy, Słowację i po wjeździe do Polski odrazu da się odczuć zwiększoną ilość dymiących rzęchów i starych golfów i passatów tdi. Kraje o podobnym pkb znacznie więcej inwestują w naprawy i nowe samochody. U nas to poprostu dolewają oleju co 100km.
@wojtas_mks

Za tyle co w to włożył miałby na wkład własny do kredytu/leasingu nowego auta, ale u nas nadal - poza biedą - panuje jakiś kult starych BMW/Audi/Mercedesów.

I płacić tatę co miesiąc? Moim zdaniem konsumpcjonizm ostatnio mocno triumfuje. Ostatnio też myślałem nad wzięciem nowego, przy wynajmie długoterminowym. Stać mnie, ale jak porównam ile wydam za auto przez najbliższe 4 lata i ile wydalem przez ostatnie 4 lata na obecny już 14
@bmbcz01 ja jeżdżę starym e34 nie z musu lecz z wyboru, choć to prawda. Większość aut w Polsce nie jest najnowsza, ale w porównaniu np z Francją, z czystej obserwacji oczywiście, na ulicach jest więcej aut po 2012 roku. Nie wiem czy mamy się czego wstydzić, czy znowu leczymy kompleksy, bo ktoś gdzieś ma lepiej ... Oczywiście nie mówię o stanie technicznym aut, choć naprawdę w Polsce też wygląda to lepiej
@stulejka-z-przerzutami: Ja wcale nie pisze i nie uwazam ze Polska jest #!$%@?. Co Ty w ogole wypisujesz? Smutne jest to ze ludzi w Polsce nie stac na lepsze auta. Pewnie bylo by mniej wypadkow. Ale nie pisze ze jest #!$%@?. Wrecz pisalem ze pomimo ze 20-30 letnie jezdzace muzeum to czesto te auta sa bardzo bardzo zadbane.
Roznica pomiedzy dostawczakami o ktorych sie rozpisujesz (4x4/pickupy) pomiedzy Polska a Grecja jest 0,7%.
Inne osiedle, fotka sprzed 1.5 roku - sześć gratów co najmniej z lat 90. pod rząd (w przypadku 125p i Kadetta to możliwe że nawet lata 80.).
Jak ktoś mieszka na osiedlach developerów to faktycznie może wydawać się że są w Polsce są dosyć nowe auta, ale na blokowiskach i prowincji sprawa wygląda inaczej (poza tym duża część aut 20-letnich nie odstaje aż tak wyglądem od nowych, weźmy chociażby Golfa IV albo
o.....y - Inne osiedle, fotka sprzed 1.5 roku - sześć gratów co najmniej z lat 90. po...

źródło: comment_FT2OE2ebPvuNrDkBkamzNMaxguVcgxWs.jpg

Pobierz
@bmbcz01: Jeżdżę Oplem Agilą 1.2 z 2001 roku, kupiony w salonie. Kilka lat temu wymieniłem zbiornik i wlew paliwa, bo Opel w tych czasach był ekstremalnie zły (była akcja wymiany zbiorników za darmo, ale mój egzemplarz wg numeru seryjnego był ten dobry, to aż się boję pomyśleć jak bardzo spieprzyli sprawę w tych które się na wymianę załapały), reszta to elementy eksploatacyjne i ewentualnie jakieś części po 100 zł. Jedzie, skręca,
Tu chodzi też o mentalność:

Pełnoletnie Audi lepsze niż nowy Fiat


@Assailant: tyle, że to nie jest mentalność, tylko fakt. jeżdzę 17-letnim Audi - jak przejechałem się nowym Fiatem Tipo, to ogarnął mnie śmiech. jasne, że wolałbym mieć nowe auto, ale na pewno nie takie za 40k. wolę dać za dużo bardziej komfortowy i lepiej prowadzący się samochód 10k i mieć 5k w obwodzie na naprawy, niż spłacać kredyt za coś