Wpis z mikrobloga

Z takich sukcesów światopoglądowych to udało mi się "nawrócić" 7 osób, które wcześniej były katolikami. 5 z nich to dzisiaj ateiści, 2 pozostałe agnostycy. Wszyscy natomiast stali się zdecydowanie anty-kościelni. Jeszcze rok temu biegali co niedzielę do kościoła, byli twardymi konserwami, a dzisiaj na myśl o tym tylko sobie drwią. Uważam to za pewien sukces. Jeden z kumpli wpadł nawet w konflikt z rodziną, ale to tylko przyspieszyło uniezależnienie się od niej, razem z różowym planuje brać ślub cywilny i nawet nie myślą żeby kiedyś chrzcić dzieciaki. Inny z kumpli z homofoba zmienił się w człowieka, który ma raczej wywalone na to, że ktoś ma inną orientację, zaczyna akceptować taki stan rzeczy. Wszyscy zaczęli dostrzegać wady Kościoła i właściwie to nie zaglądają już na msze, z wyjątkiem jakichś tam wesel czy innych rodzinnych uroczystości, na których "być wypada". A tak to są teraz bardzo krytyczni wobec religii.

#bekazkatoli #katolicyzm #chrzescijanstwo #religia #ateizm #neuropa
Pobierz D.....m - Z takich sukcesów światopoglądowych to udało mi się "nawrócić" 7 osób, któr...
źródło: comment_je97rP4YFVItuGv8nkxSEJBj16tIiB4K.jpg
  • 54
@Dobre_bo_z_Marcepanem: Dla mnie to jest tylko dobra informacja, bo świadczy o tym, że to już czasy ostateczne i bliskie jest potępienie takich jak Ty:

1 Duch zaś otwarcie mówi1, że w czasach ostatnich niektórzy odpadną od wiary, skłaniając się ku duchom zwodniczym i ku naukom demonów. 2 [Stanie się to] przez takich, którzy obłudnie kłamią, mają własne sumienie napiętnowane2. 3 Zabraniają oni wchodzić w związki małżeńskie, [nakazują] powstrzymywać się od pokarmów,
@Dobre_bo_z_Marcepanem: szkoda zachodu. Dyskusje jak ktoś ma jakąkolwiek wiedzę i umiejętność wymiany zdań bez bóldupienia jest na wagę złota i to mądre, ludzkie zajęcia są. Co innego manpulowanie danymi, zadawanie idiotycznych pytań czy usprawiedliwianie lenistwa, wygody ateizmem - to często jest w tę stronę, nie odwrotnie jak twierdzisz. Co tam rodzina wpływ społeczny otoczenia, najważniejsze poużywać sobie przeciw VI-temu bo jest przyjemnie, a ciemnota się boi i opowiada w budce czarnemu
@Tribunus_Minutus_Lupin: wydajesz się gościem który utożsamia popularność ideii z jej prawdopodobieństwem. Jak byłeś w otoczeniu katolików to byłeś przeciw, jak znalazłeś się w ateistycznym to teraz jesteś przeciw.

Jestem bardzo ciekawy i, skoro jak twierdzisz lubisz intelektualną debatę, nawróciłeś się na katolicyzm? W sensie jak przy podejściu naukowym, racjonalnym można przejść na katolicyzm. Rozumiem na jakąś formę teizmu jeszcze, bóg filozofów i te sprawy, ale na katolicyzm? Czy masz na myśli,