Wpis z mikrobloga

@acctim: wszyscy mówią, że jak i7 to dla profesjonalistów bo wielowątkowość, bo wątki wirtualne itp itd. Sam kupiłem i7-6700k w 2015 roku i wiesz do czego wykorzystałem świadomie jego 8 wątków wirtualnych? Tylko i wyłącznie do Virtual Boxa jak ćwiczyłem sobie windows server do szkoły. Jeżeli komputer będziesz miał tylko do gier to i5 spokojnie Ci wystarczy.
@Pozdrowiony: ostatni procesor to ja kupilem prawie 8 lat temu (a potem bylem zmuszony kupic nowsza wersje amd fx kotleta). a teraz sie okazalo ze 2 rdzeniowe jakies pentium na 1150 jakie teraz mam jest prawie tak samo szybkie jak ten 6 watkowiec od amd xD takze ten upgrade to juz z 2 miesiace robie.

glownie chodzi o vr https://www.reddit.com/r/Vive/comments/5wi0yj/cpu_cores_and_vr_whos_got_the_edge/ tu tez twierdza ze wiecej nie potrzeba (no chyba ze wiecej
@acctim: Brak jakichś przesłanek żeby w zastosowaniach gamingowych inwestować extra w i7 jeżeli nie chodzi o topową wydajność która jest minimalnie wyższa albo lans wśród kumpli na osiedlu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W gamingu i tak lepiej sprawdził by się z wyłączonym hyper threadingiem ¯\_(ツ)_/¯
@acctim ten watek jest z zeszlego roku. Troche sie pozmienialo ostatnio. Sam mam 4690k wykreconego na 4.6 I w takim AC ORGINS dostaje czkawki. Moglem od razu brac i7 bo teraz ceny 4790k sa chore. Dodam tylko ze kolega ma staruszka i7 2600k na 4.2 I taka sama grafe. Fpsy ma troszke tylko nizsze ale nie ma mikro przyciec I gra o wiele bardziej komfortowo.