Wpis z mikrobloga

Mirki powoli zaczynam się uczyć ansible. Jednak jako, że dopiero zaczynam to stwierdziłem, że się was zapytam. Ansible czy coś innego? Co najlepiej się sprawdzi w AWS, Rancher i ogólnie linux? Aktualnie do skryptowania używam pythona a z tyłu głowy chciałbym zapoznać się z GOlang.
#linux #devops #ansible
  • 12
@Init0: raczej nie wszędzie gdzie robię pozwalają mi szaleć na AWS więc linux must have. Do tego stawiając Rancher/K8S na AWS w teorii można użyć ECS albo EKS jednak posiadanie kilku linuxów na EC2 spot pozwala oszczędzić kilka groszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@HachiRoku: ubuntu serwer jest calkiem ok, mam w arubie i chodzi bez downtime żadnego, aktualizacje działają ekstra. Nie nadaje się natomiast na bazę Oracle. Ansible jest bardzo przyjemne, ranchera nie próbowałem jeszcze tylko czytałem o nim artykul.
@Init0: nie mam nic przeciwko Ubu, Centos, czy innych. Jak trzeba to postawię klaster na CoreOS a jak będzie konieczność to się Gentoo nauczę (bo tego jeszcze nie ogrywałem). Tylko chodzi mi o to, że nie mogę się zaczepić lambdy i bez linuxa.
Ogólnie szukam alternatyw bo zauważyłem, że zarówno ansible i python mocno operują na wcięciach i nie chciałbym wykształcić w sobie "fetyszu" do tabulatorów

@carlo497: orientacyjnie wiem i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@HachiRoku: no właśnie nie musisz tak głęboko grzebać. Odpalasz packadges Ubuntu com i masz tam w każdej wersji inne wersje php, mysql itp. Dla devow to jest najważniejsza rzecz.