Wpis z mikrobloga

U was w domach też jak się rozpoczynał rok szkolny to ciągle było słychać tylko:
"Książki trzeba kupić i zeszyty, muszę pożyczyć pieniądze, pieniądze muszę skądś wziąć, ale te książki drogie, czemu to takie drogie wszystko, ale to pieniędzy kosztuje" i tak przez miesiąc przed rozpoczęciem roku szkolnego? Bardzo się denerwowalem wtedy że przeze mnie się rodzice denerwują i mają problemy (,) i jeszcze bardzo nie lubiłem mówić że jakaś wycieczka będzie...
jak sobie pomyślę że u normika w domu to wyglądało tak:
"Książki trzeba kupić, jedziemy do księgarni." i koniec tematu to aż mi przykro się robi...
No ale pieniądze szczęścia nie dają wiec nie ma co roztrząsać xD

#przegryw #feels #bieda
Pobierz LajfIsBjutiful - U was w domach też jak się rozpoczynał rok szkolny to ciągle było sł...
źródło: comment_5GRVAJFu2qtkGEUknGLiWykUHsf5rZna.jpg
  • 93
@LajfIsBjutiful: ja sobie ogarniałem używki od starszych kolegów i koleżanek a resztę hajsu przygarniałem, rodzice zawsze sypnęli z dużą górką żeby starczyło i nigdy się o resztę nie upominali. No, poza wczesną podbazą gdzie mi te książki sami kupowali. Całkiem dobry sposób, żeby wyrobić w dziecku jakiś pierwiastek przedsiębiorczości, ale bez przesady, sprawdzali te moje książki czy wszystkie są i czy nie są w jakimś agonalnym stanie (takie to często za
@LajfIsBjutiful ech u mnie co roku dokładnie to samo.. rodzice moi kochani, ale za grosz odpowiedzialności finansowej nie mieli. Kiedyś nawet z bratem nie poszliśmy pierwsze dwa/trzy tygodnie do szkoły bo nie mielismy przyborów. I nie mogłam mieć fajnej temperówki z pudełkiem na odpady XD ALE! Nie ma co roztrząsać ()
@LajfIsBjutiful: też tak miałam w podbazie i zawsze było mi przykro że nie mam nowych podręczników, na szczęście później zmądrzałam i sama szukała używanych i sprzedawałam te stare i szanowałam wszystkie bo stwierdziłam, że żal pieniędzy na coś takiego, a kupa kasy na to szła. szkoda że będąc dzieckiem nie rozumie się takich, w zasadzie błahych wartości. dzieci z podstawówki są gorsze w gnębieniu inności niż cała reszta. w wieku nastoletnim,
@mojwa: ja mam na odwrót. Tzn nie tez do końca bo według swojego różowego oszczędzam na tym co nie powinienem a a tym co bym mógł to jaks #!$%@?. Ale #!$%@? trochę nie mieć chyba pełnego kompletu książek i podręczników przez okres edukacji ale nie szkodzi bo gimnazjum i liceum bo tak srednio chodziłem
@LajfIsBjutiful:

jak sobie pomyślę że u normika w domu to wyglądało tak:

"Książki trzeba kupić, jedziemy do księgarni." i koniec tematu to aż mi przykro się robi...

Ja sobie zawsze przypominam jakie tłumy były po antykwariatach to sobie myślę, że albo twoja rodzina była ułomna albo kłamiesz.
@poprostumort ale w tym kraju naprawdę jest mało patoli, próby dokładnej kontroli do kogo trafiają pieniądze sprawia że cały program będzie droższy. Nie stać nas na 500+ ale skończcie z tym jojczeniem że pieniądze idą na wódkę i zapiekanki dla patologów bo to chochoł. Jedyne co osiągnięcie to odstraszenie od siebie normalnych rodzin
ale w tym kraju naprawdę jest mało patoli, próby dokładnej kontroli do kogo trafiają pieniądze sprawia że cały program będzie droższy.

@Don_Martinio_De_La_San_Escobar: A kto Ci każe robić jakąś dokładną kontrolę? Razem z wnioskiem składasz UPO jednego z rodziców za zeszły rok albo zaświadczenie o statusie bezrobotnego obojga rodziców. I tyle. Kwestia patoli migającej się od pracy pozostaje w gestii UP (niech się do czegoś przyda) - jak nie chce nigdzie pracować
@Yakuza123: nie polityka socjalna ale jej egzekucja, pis to banda populistów których trzeba stąd czym prędzej wypier...

skoro już się ocieracie o temat polityki to przed wyborami ogarnijcie czemu są źli... ale uczciwie, bo za zakaz handlu to każdy może wylecieć a świadomość polityczna będzie dalej w dupie

co do książek, platfusy robiły przymiarki pod uniwersalne podręczniki, ale... przyszedł pis
i nie chcę nikogo naprowadzać, ale... sorry, pis to banda oszustów i kłamców, platformersi byli aroganccy jeśli chodzi o potrzeby systemowe, ale rządzili najlepiej [serio, nasza polityka to takie gówno]