Wpis z mikrobloga

U was w domach też jak się rozpoczynał rok szkolny to ciągle było słychać tylko:
"Książki trzeba kupić i zeszyty, muszę pożyczyć pieniądze, pieniądze muszę skądś wziąć, ale te książki drogie, czemu to takie drogie wszystko, ale to pieniędzy kosztuje" i tak przez miesiąc przed rozpoczęciem roku szkolnego? Bardzo się denerwowalem wtedy że przeze mnie się rodzice denerwują i mają problemy (,) i jeszcze bardzo nie lubiłem mówić że jakaś wycieczka będzie...
jak sobie pomyślę że u normika w domu to wyglądało tak:
"Książki trzeba kupić, jedziemy do księgarni." i koniec tematu to aż mi przykro się robi...
No ale pieniądze szczęścia nie dają wiec nie ma co roztrząsać xD

#przegryw #feels #bieda
LajfIsBjutiful - U was w domach też jak się rozpoczynał rok szkolny to ciągle było sł...

źródło: comment_5GRVAJFu2qtkGEUknGLiWykUHsf5rZna.jpg

Pobierz
  • 93
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LajfIsBjutiful: Ja przez całą naukę w podbazie i gimbazie tylko raz byłem na wycieczce bo "nie ma pieniędzy na to".
Jeszcze przypomniało mi się jak matka wydzierała się na mnie, że wyrywałem kartki z zeszytów szkolnych bo zeszyty są drogie xD. A ja chciałem tylko sobie origami poskładać.
  • Odpowiedz
@LajfIsBjutiful: gurwa miałem tak samo xD mimo ze nigdy pieniedzy nie brakowało to zawsze "tyle trzeba wydac, tyle to kosztuje" itd... do tej pory jak sobie cokolwiek kupuje to mam z tyłu głowy "czy to potrzebne" "tyle kosztuje" etc ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@LajfIsBjutiful: Kiedyś jak jeszcze pracowałem w jednej z toruńskich księgarni, to zrobiłem 10 kart stałego klienta (dające 15% zniżki) na jakieś fikcyjne nazwiska. I w okresie podręcznikowym kiedy jakaś biedna rodzinka musiała wydać krocie na zakup 3 kompletów, to mówiłem „o ma pani szczęście dzisiaj promocja” i używałem jednej z kart. Podobnie robiłem tez studenciakom.
  • Odpowiedz
U was w domach też jak się rozpoczynał rok szkolny to ciągle było słychać tylko:

"Książki trzeba kupić i zeszyty, muszę pożyczyć pieniądze, pieniądze muszę skądś wziąć, ale te książki drogie, czemu to takie drogie wszystko, ale to pieniędzy kosztuje" i tak przez miesiąc przed rozpoczęciem roku szkolnego? Bardzo się denerwowalem wtedy że przeze mnie się rodzice denerwują i mają problemy (,) i jeszcze bardzo nie lubiłem mówić
  • Odpowiedz
  • 1
Ech, a to tylko dlatego bo #!$%@? zamiast kupić w lipcu jak ogarnięty człowiek to kupuje się za pięć dwunasta
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@LajfIsBjutiful: wszystkie książki jakie miałem były używane. Z księgarni braliśmy tylko jak jakiś #!$%@? zmienił program i stare już nie były aktualne. Sam swoje też na kiermasz oddawałem to troszkę hajsu na koniec wakacji wpadało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
no tak majac #!$%@? gospodarke niekapitalistyczna i nazywac ludzi nieudacznikami to jest wlasnie retoryka ostatnich blisko 30 lat rzadow 3RP. Jakos ci sami nieudacznicy slabo znajac jezyk obcy wyjezdzajac tylko za zachodnia granice swietnie sobie radza w zyciu.


@piter259: Bo sam pomysł 500+ czy innych pomocy dla rodzin z dziećmi nie jest zły. Złe jest wykonanie premiujące patologię z której są małe szanse na wyjście. Jeżeli ograniczysz wsparcie do rodzin
  • Odpowiedz
@poprostumort przez to że gospodarka jest #!$%@? ludzie ciężko pracują mało zarabiajac. I zazdroszczą. 500zl byłoby śmieszna kwotą gdyby był kapitalizm. I nikt pracujący by sobie dupy nie zwracał jakimś śmiesznym zasilkiem.
  • Odpowiedz
przez to że gospodarka jest #!$%@? ludzie ciężko pracują mało zarabiajac. I zazdroszczą.


@piter259: Bo gospodarka jest młoda i oparta na podwykonastwie.

500zl byłoby śmieszna kwotą gdyby był kapitalizm. I nikt pracujący by sobie dupy nie zwracał jakimś śmiesznym zasilkiem.

Raczej wątpię, żeby ktoś nie zawracał sobie głowy darmowymi 100 EUR ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
tak sobie tłumacz, że gospodarka jest młoda. Za kolejne 20 lat też będzie dalej młoda i #!$%@?, sama się nie naprawi.


@piter259: Tyle że jest młoda, kek. Sama się nie naprawi, trzeba znaleźć jakąś niszę dla gospodarki krajowej, ale nie oczekujmy źe od razu wskoczy na poziom zachodni. Problem jest w tym że konsekwentnie upierdzielane są krajowe firmy, a te które jakoś przeżyją, wolą sprzedać się na zachód, zamiast rozwijać.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LajfIsBjutiful: najważniejsze aby ich poświęcenie nie poszło na marne, bo wiele dzieciaków z takimi problemami i tak mają to w dupie i się nie uczą, kończą w rowie
  • Odpowiedz
Na szczęście są teraz programy typu wyprawka +. Ten PiS to jednak porządna partia jest.


@Zniwiarz-Ponury: No tak, tylko że w 2014 PO wprowadziło program bezpłatnych podręczników i ćwiczeń do SP i gimnazjum. Do tego od wielu lat (minimum od 10) funkcjonuje program Wyprawka Szkolna (dotyczy biednych oraz uczniów niepełnosprawnych). To może PO to też porządna partia była? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz