Wpis z mikrobloga

Pamietam jak po TK mówiłem, ze kolejne będzie sądownictwo powszechne. Te bardziej ogarnięte prawaki (pomijam idiotów, którzy powielają najgłupsza propagandę) przekonywały mnie, ze to nieprawda, bo PIS chce tylko, żeby nie uchylali jego ustaw, a sędziowie to byli w ogóle wybrani przez poprzedni sejm, wiec tez upolitycznieni.

Teraz jak już przejęli sady jestem ciekaw jakie będą argumenty za tym, ze nie przejmą/zdekoncentruje/zastrasza mediów komercyjnych.

W mojej ocenie to teraz tylko kwestia czasu aż zabiorą się za media i NGOS.

Czeka nas dyktatura w stylu orbanowsko-putinowskim z nowymi elitami i oligarchami.

Tylko naszych dzieci szkoda.

#neuropa #4konserwy #polityka
  • 75
@ZaplutyKarzelReakcji: Bardziej niepodobna mi się to, że w Polsce istnieją typowo antypolskie media działające na szkodę naszego kraju. Ktokolwiek by chciał to ruszyć, poprawić czy naprawić to zaraz będzie kwik, że Hurr Durr wolność ograniczają, metody Putinowskie... Nie łudzę się, że PiS to zrobi dobrze, na 100% coś przy tym #!$%@? i pewnie będzie jeszcze gorzej niż teraz - ale moim zdaniem tematem zająć się wreszcie trzeba
@lekkonieobecny: upolityczniala prokuraturę rozdzielając funkcje ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego?

Zawsze pisiaki macie ten sam argument w różnych wersjach. Jeżeli nie protestowałes w jakiejś drobnej sprawie za rządów platformy to teraz nie masz moralnego prawa protestować przy wprowadzaniu autorytaryzmu. Otóż nie kolego. Jak najbardziej każdy ma moralne prawo do tego. To co wyprawia PiS jest nieporównywalne z niczym co się działo po 1989 r.
@ZaplutyKarzelReakcji: no z moralnego prawa do protestowania przeciwko pisowi wykluczyłbym jedną grupę: wszelkiej maści "wolnorynkowców" czy "wolnościowców", którzy w 2015 r. głosowali na Dudę, imo najbardziej obrzydliwa grupa społeczna w tym kraju, która wzięła z połykiem to co pisowski agitprop wydalał z siebie od 2010, a teraz nagle udają, że nie mają z tym nic wspólnego
@se_mallo: Większość tej ferajny teraz krzyczy o wolnorynkowym Kukizie i jednocześnie nie przeszkadza im jak Kukiz wspiera nowe podatki, socjal i ograniczanie wolnego handlu, bo to tak naprawdę żadni wolnorynkowcy ale elektorat buntu który po prostu musi być anty to co im aktualna propaganda powie.

Chociaż przyznaję mam wyrzuty sumienia, że w 2 turze nie poszedłem głosować uznając obu kandydatów za tragicznych. Teraz wiem, że powinienem oddać głos na Bronka :(
@ZaplutyKarzelReakcji Równie dobrze może też dojść do tego, że za jakiś czas zablokują powszechne wydawanie paszportów i dostęp do nich będzie mniej więcej taki jak w PRL. Dlatego wszystkim którzy nie mają paszportu radzę by sobie jak najszybciej wyrobili, póki można.
@ZaplutyKarzelReakcji: czeka nas taka dyktatura jak w niemczech czy szwecji? Pamietny sylwester.. my jeszcze tak daleko nie zaszlismy, wiem ze punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia, jak by Twoja partia robila to co pis tez zapewne bys sobie to jakos tlumaczyl, a pis jak nie #!$%@? jak po to czeka nas jeszcze jedna kadencja