Wpis z mikrobloga

WAŻNE! Koleżanka #lvl20 ma objawy #depresji, nawet już chyba nie objawy tylko po prostu ma depresję (odcina się od ludzi, zerwała z chłopakiem itp. , jescze tylko ze mną rozmawia). Teraz dajcie mi pomysły na rzeczy jakie mogę jej zaproponować żeby jakoś jej pomóc. Myślałam żeby zapewnić jej jakąś rozrywkę, jednak jestem mało kreatywną osobą. Imprezy odpadają bo obie nie przepadamy, chodizmy na basen i nie wiem co jescze wymyśleć. Jeśli macie jakieś doświadczenie w tych sprawach to podzielcie się tym. Jutro się z nią spotykam żeby pogadać może rzucę jej parę pomysłów. Ważne jest to że jest skora do współpracy ze mną ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 49
  • Odpowiedz
@MissNothing: Ja swoją przyjaciółkę wyciągam z depresji, namówiłem na psychiatrę chociaż mówiła że to bez sensu. Potrzeba wsparcia, że wiesz że to poważna sprawa i choroba jak każda inna, trzeba ją leczyć. Moim zdaniem ważne jest podbudowywanie ego że jest wartościową, piękną osobą. Że wielu osobom zależy na niej.
  • Odpowiedz
@krne Ziomek, on chce przyjaciółkę wyciągnąć to mowie o przyjaciółce. Ona też mnie wyciągała z depresji, znajomi też mi po rozstaniu pomagali, ja im też jak mieli gorsze dni. Na tym polega przyjaźń że jak jest gorzej to się wspiera, nie ważne czy to chłop czy baba
  • Odpowiedz
@MissNothing: Jak długo chodzi i bierze leki? Może bierze niewłaściwe leki - nie ma jednego dobrego, dobiera się je indywidualnie, może lekarz nie dobrał odpowiedniego leku. Poza tym leki nie działają do kopa, potrzeba nawet kilku miesięcy w niektórych przypadkach by zauważyć działanie.

Nie zmuszaj jej do niczego, nie namawiaj, zasugeruj, ale przyjmij ewentualną odmowę. Traktuj ją jak normalną osobę. Jeśli postanowi się bardziej otworzyć to nigdy nie mów, że
  • Odpowiedz