Wpis z mikrobloga

Witam.
Jako druga odpada zapewne wszystkim znana Cola Original z Biedronki która miała ponad 1100 glosów na 2800 głosów (ponad 40% osób zagłosowało na tą colę). Oczywiście wciąż głosujecie na najgorszą cole.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jeśli chcesz być jutro wołany możesz kliknąć w plusa lub też zaobserwować tag ---> #wykopowawykreslanka
źródło: comment_9TBSpdup200DxuuSFpfSZwrjpiF0pJ4t.jpg

Zagłosuj na najgorszą colę z pozostałych:

  • Pepsi 3.7% (92)
  • Coca Cola 4.7% (118)
  • Hoop 51.3% (1287)
  • Dr. Pepper 40.4% (1013)

Oddanych głosów: 2510

  • 60
@capslocq: @jeannemoreau: @AppleDash: @GdzieSoLody: @michau507: Rozmowy Polaków o Dr Pepperze xD Nic tylko wstawić nosacz.jpg na widok tych komicznych wpisów. Jakbyście chcieli wiedzieć, Dr Pepper to nie jakaś "podróba" coli, nie żaden napój owocowy czy cokolwiek innego ale dokładnie cola o smaku karmelowym. Tak samo macie teraz limonkową coca-colę w sklepach, to nie jest już cola? Mało tego, Dr Pepper sprzedawany jest od 1885 roku i jest
źródło: comment_gnq9YLB8W5MkWrvuH5sbtMRWmmvPgZJq.jpg
@AppleDash: Piszę, bo przez wasze posty często wyłania się obraz tego napoju jako właśnie czegoś w rodzaju podróby colopodobnej. Co jest po prostu zabawne - co byście zrobili, jakby wam trzech murzynów z Demokratycznej Republiki Konga opowiadało, że adidas to są takie nikepodobne podróby xD Albo audi to są takie toyotopodobne samochody ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@paperipapo: Wy to piliście? Widzieliście xD Wygląda jak cola, smakuje jak cola tylko z karmelowym posmakiem, tyle xD A wiśniowej nigdy nie piliście? Limonkowej? Waniliowej? To też nie jest cola? xD
@immortix o wybacz wielki znawca amerykańskiej kultury, ale jakoś mam to w dupie że w USA to kultowy napój. Oni nie wiedzą co to nie wiem no np orenżada Helena i nie wymagam od nich żeby tego wiedzieli. Nie mieszkam w USA więc nie wiem.

Nie doczytałem (to tylko napój) ale spróbowałem i po prostu napisałem że w smaku jest bardzo dobrą ale nie wiedziałem ze to odmiana coli a Ty dajesz
@immortix: ale przecież chyba nawet na etykiecie jest napisane ze jest to napoj owocowy, ja go nigdy nie porównywałem z colą. Na wiki jest napisane że niby ma prawie identyczny skład jak Pepsi tylko mniej cukru, ale mi smakują jak 2 rożne napoje o tym samym kolorze. A pisze o Schweppes Coli bo wydaje mi się ona bardziej odpowiednia do tego porównania niż Dr Pepper
@immortix: po za tym chyba sam do konca nie wiesz o czym piszesz. Wystarczy wejsc na wikipedie i przeczytac:

"Receptura coca-coli została opracowana w 1886 roku przez J.S. Pembertona, farmaceutę z Atlanty. "

"Dr Pepper – amerykański napój bezalkoholowy o barwie karmelowej, sprzedawany w USA od 1885 r. przez Cadbury Schweppes Americas Beverages."

Czy Dr Pepper zadebiutował przed Coca Colą, więc jako może być karmelową wersją Coca Coli?
To dwa różne
@jeannemoreau: @GdzieSoLody: Ale dlaczego zakładacie, że coca-cola była pierwszym napojem tego typu? Tylko dlatego, że przyjęła się nazwa coke/ cola na określenie, bo ta marka jest najbardziej znana? xD Powiem wam tak - jeśli Dr Pepper nie jest napojem typu cola, to nie jest nim również pepsi. A Toyota nie jest samochodem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jeannemoreau: @GdzieSoLody: Właśnie tu wam udowadniam to wschodnioeruopejskie murzyństwo. O to chodzi, że dla Amerykanina coca-cola/pepsi/dr pepper to dokładnie ten sam "worek" i nikt by nie pomyślał, że jest inaczej, tak jak dla was coca-cola/pepsi jest w sposób oczywisty czymś tego samego rodzaju ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@immortix: Dr Pepper nie zawiera żadnej coli (co nie jest tylko przypadkową nazwą - cola to smak pochodzący od orzecha kola) i nie może być colą. W rzeczywistości w 1963 r. Sąd federalny orzekł, że Dr Pepper NIE jest colą.
@paperipapo: To źle było napisane, choć po Twoim "chyba" to raczej źle pamiętasz xD W takim razie coca-cola lime też jest napojem owocowym.
@GdzieSoLody: To masz wzbogaconego Peppera o jeszcze jeden smak, czy serio jest tu coś trudnego do zrozumienia? Może być cola o smaku 50 owoców, karmelu, kukurydzy, ścieków i nie wiem czego jeszcze równocześnie. Tak samo jak do piwa doda się owoce/ aromat/ smak owoców.

Serio, dajcie spokój,
@immortix dobra spoko rozumiem to, tylko zawsze Dr Pepper był dla mnie odrębnym napojem niż Coca Cola czy Pepsi i zdziwiło mnie ze znalazł się w tym zestawieniu. Głównie ze względu na smak. Skoro w Ameryce traktują to na równi oddaje honor oczywiście.Nie mieszkam tam i zbytnio takie kwestie mnie nie interesują. Tylko po co ten atak w pierwszym wpisie? ))¯_(ツ)_/¯ no ale cóż zostało nam się tylko stuknąć puszkami i lyknac
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@oba-manigger: Ciekawostka.
Dr. Pepper smakuje w Stanach inaczej niż u nas. W przeciwieństwie do Pepsi i Coca-Coli, która zawsze jest taka sama.
Moim zdaniem najlepszy ze wszystkich, ale tutaj nam importują jakieś szczyny, których nie da się pić.