Wpis z mikrobloga

Taka sytuacja - koleżanka wypowiedziała umowę o pracę i chciała wykorzystać 2 ostatnie dni urlopu na koniec. Na złość nie chcą jej dać tego urlopu i powiedzieli jej w ostatniej chwili kiedy już ma plany. Można na wypowiedzeniu normalnie wziąć NŻ?
#pytanie #pracbaza
  • 15
@fredperry: musi wykorzystać niewykorzystany urlop przed odejściem z pracy tak jest w prawie pracy
ja jak się zwalniałam najpierw miałam l4 potem niewykorzystany urlop i tak mi zleciał ostatni miesiąc
@fredperry: To niech powie głośno w pracy, że to dobrze, że nie dali jej urlopu, bo z planów i tak byłyby nici z przyczyn zewnętrznych, a kasa się przyda na waciki.
@JessieJot: ale jak ma już wykorzystaną większą ilość urlopu niż jej przysługuje to pracodawca nie musi, a wręcz nie może dać urlopu.

@fredperry: nż tym bardziej odbiją, pracodawca nie musi wcale go przyjmować, jedynie w urlop bezpłatny bym szedł
@Iskaryota: @nairoht: Ma dostępne 2 dni i nie chcą jej dać jednego z nich. NŻ chyba zawsze może być odrzucone przez pracodawcę?

Jak weźmie 1 płatny i 1 bezpłatny to i tak pracodawca będzie musiał zapłacić za 1 niewykorzystany to wychodzi na jedno, dobrze myślę? Bezpłatny może być odrzucony przez pracodawcę?
@hpiotrekh: Żebyś się, nie zdziwił. Mogą rozwiązać umowę bez zachowania ukresu wypowiedzenia, czyli tzw. zwolnienie dyscyplinarne.

Co do urlopu na żądanie http://www.rp.pl/Kadry/311119994-Kiedy-szef-moze-odmowic-zgody-na-urlop-na-zadanie.html

@WrzeCiOna 2-3 dni (zależne od długości okresu wypowiedzenia), ale ona się łapie.

K.p. Art. 37. § 1. W okresie co najmniej dwutygodniowego wypowiedzenia umowy o pracę dokonanego przez pracodawcę pracownikowi przysługuje zwolnienie na poszukiwanie pracy, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia.