Wpis z mikrobloga

Hjallbrekka 850 Zima #lacunafabularniehjallbrekka
Wołam z tego komentarza.
Otwórz w nowej karcie muzykę przed rozpoczęciem lektury.
-----------------------------------------------------------------------
Kalendarium: -
Śmierć naturalna: - (okres ochronny)
-----------------------------------------------------------------------

- Na Freya, ilu Was tutaj się namnożyło. Wyjazd z mojego dworu, robimy zebranie Rady na zewnątrz - jarl Leifsson wskazał ręką w kierunku drzwi i wszyscy posłusznie skierowali się na plac przed dworem jarla.

[...]

Jarl spojrzał na lekko zmarznięty tłum, po czym przemówił

- No dobra, udało się przetrwać kolejny rok bez głodu i zarazy. W tym roku popłyniemy w lecie na wschód i tradycyjne weźmiemy wszystko, co Słowianie mają dobrego. Zboże, towary, młode dziewczęta... Jak stoimy z niewolnikami moja kochana Gydo?

- Co piąty mieszkaniec osady jest niewolnikiem. Ale strasznie dużo jedzą te nieroby - westchnęła Gyda

- Żywności na zimę nam na pewno wystarczy. Tylko jeżeli znowu część z Was będzie się włóczyła, chlała i pieprzyła całą zimę zamiast doglądać bydła i łowić ryby, to znowu będziemy jedli liście na wiosnę!

W tłumie rozległy się żywiołowe rozmowy

- Mówię poważnie, mniej uderzania mieczem o miecz, więcej uderzania motyki o ziemię. Musimy być odpowiedzialni za n...

Gyda pociągnęła Sigmunda za ramię, po czym ten przerwał swoją tyradę. Odwrócił głowę w stronę północy, po czym znów objął tłum swoim wzrokiem.

- Mówię to niechętnie, ponieważ potrzebuję ludzi na miejscu. Przybył wczoraj posłaniec z Lakunvik z prośbą o pomoc w odbudowie świątyni Odyna. Normalnie wyśmiałbym taką prośbę, ale miałem dziwny sen.

Jarl westchnął ciężko.

- Śniła mi się walkiria. Doskonale wiedziała, że zignoruję prośbę posłańca, mimo że jeszcze nie dotarł do Hjallbrekki. Powiedziała mi również, że Bogowie bacznie nas obserwują, a w ostatnich latach bardzo ich zaniedbaliśmy. Z tego powodu zdecydowałem, że nie tylko wyślemy po zimie robotników do Lakunvik, ale i sami rozpoczniemy budowę naszej świątyni od zaraz! Hjallbrekka rozkwita i ma szansę zostać najważniejszym miastem regionu. Świątynia przyciągnie pielgrzymów oraz ich towary.

Sigmund spojrzał na małe dziecko u boku jednego z Wikingów.

- Zgromadzone zapasy pozwolą nam przetrwać zimę, ale musimy myśleć również o wiośnie. Zorganizujemy wielkie polowanie w lasach na północy, żeby nie przejeść wszystkich letnich i jesiennych zapasów. W dodatku przed nami jeszcze słowiańskie cycki. Nie traćmy czasu i bierzmy się do pracy! Kto ma jeszcze coś do omówienia, niech wejdzie ze mną do środka, bo wieje jak w langaneskim.

-----------------------------------------------------------------------

Spichlerz z żywnością - 500 buszli
Spożycie kwartalne - 425 buszli

Magazyn towarowy: - 255 skrzyń
Zużycie kwartalne - 255 skrzyń

Zbrojownia - 170 zestawów
Zużycie kwartalne - 170 zestawów

Statki - 0

Minima produkcyjne w kwartale:
Żywność - 485 buszli (z misjami) / 425 (bez misji)
Towary - 255 skrzyń
Uzbrojenie - 180 zestawów (z misjami) / 170 (bez misji)

Wymagania do misji Wyprawa do Lakunvik (Wiosna 850):
Statki - minimum 10 statków
Żywność - minimum 30 buszli

Wymagania do misji Słowiańska Wyprawa Łupieżcza (Lato 850):
Statki - minimum 10 statków
Żywność - minimum 30 buszli
Uzbrojenie - minimum 10 zestawów

-----------------------------------------------------------------------

Zaplusuj jedną z sześciu poniższych akcji. Kieruj się dobrem osady.

Możesz również składać wnioski u jarla i prowadzić debatę z innymi graczami.

-----------------------------------------------------------------------
Jeżeli nie chcesz widzieć postów tego typu, wrzuć tag #lacunafabularnieczarnolisto na czarno

Pytania out-of-character tylko w tym wątku
  • 123
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Uni Hafgrimsson - Rzemieślnik (cieśla)
Dość mam już tych wiórów! Od dawna marzyłam mi się wyprawa do lasu, zaczajanie się na zwierzynę, zew krwi... To będzie idealny trening przed wyprawą na Słowian!
Ale jeszcze zobaczycie, ta wyprawa nie pójdzie na marne, mięso i skóry zawsze się przydają.
  • Odpowiedz
@lacuna
Hårl - szkutnik
Zbuduję najlepsze statki jakie potrafię! A na wiosnę wypłyniemy na bitkę! Może nawet więcej niż jedną i zdobędziemy jakieś cycuszki hehehe. No chyba że mamy dość rąk do statków wtedy udam się na polowanie. Gydo w Twe ręce składam ostateczną decyzję!
  • Odpowiedz
@FishyGuy:
Gyda - żona jarla
Hårlu zwany Przygłuchym, nie słuchasz moich wskazówek! Wszyscy powinni zostać w osadzie i pracować nad tym, na czym się najlepiej znają. Niemniej siłą Was nie zmuszę do pracy, chcecie się tułać po lasach, tułajcie. Tylko nie przychodźcie potem z połamanymi kończynami albo rozerwanymi brzuchami skomleć o wywar z ziół na uśmierzenie bólu! spluwa pod nogi
  • Odpowiedz
@lacuna Hårl -szkutnik pseudonim Głuchy
Jak sobie życzysz Pani. A sam przydomek mi się podoba. Czekam na dalsze rozkazy bo narzędzia już palą mi się w rękach!
  • Odpowiedz
Rudolf Karbsson - rzemieślnik, wytwórca łuków (łucznik bodajże)

Ech Ci ludzie! To głupie! Polowania się w taką tęgą zimę zachciało. Jeszcze jakby jeden z drugim chociaż strzelać z łuku umieli, a nie tylko strzały marnować. Zostanę więc w wiosce, dorobić strzał w miejsce tych, które oni zmarnują wysyłając je do Valhalli. Hmm, może nawet łuk dostrugam, albo kilka.
  • Odpowiedz
Sturla Wesoły - Kowal (płatnerz)
Na Thora! Zapraszam dzielnych wojów do mojej kuźni! Każdemu śmiałkowi przyłbicę, czy tarczę wykuję, a i w groty do strzał zaopatrzę. Sam na bitkę nie wyruszę. Ktoś musi doglądać wioski, coby żaden saracen z okazji nie skorzystał. No i Waszymi dziewkami pod Waszą nieobecność ktoś się zaopiekować musi!
  • Odpowiedz
Höskuldur Orzechowy (farmer)
Tym młodym to tylko wojaczka, polowanie i dupy w głowie, a uprawiać ziemi czy zająć się bydłem to nie ma komu. Chętnie pomogę w osadzie
  • Odpowiedz
Svein Houlegate - farmer (Hodowca kur)
Ciągle czekam na osobe która pojdzie budować świątynie i poświęci mojego kuraka na ziemi gdzie ma stanąć świątynia. Obiecuje że w przyszlości na pewno się odwdzięcze. Jeżeli nikt się nie zgłosi to chyba sam pójdę i poprzestawiam kamienie na światynie.
  • Odpowiedz
Steinar Aegirson - Farmer (Wielorybnik)
Odyn jak najbardziej zasługuje na świątynię, którą musimy zbudować, jeśli taka jest jego wola i wysyła jedną ze swoich cór by nas o tym poinformowała. Jednak nawet nasz wielki ojciec nie będzie zadowolony ze świątyni, do której nie będzie miał kto przyjść. Byśmy nie pomarli z głodu, czym prędzej wyruszę w morze by upolować kilka morskich bestii, kości i skóry przekażę naszym rzemieślnikom, by posłużyły do stworzenia
  • Odpowiedz
Börk Zenonsson - Kowal (zbrojarz-betoniarz) - praca w kuźni.

Mimo że mam umiejętności i zainteresowania przydatne przy pomocy budowie świątyni, to nie możemy zapominać, że najlepiej wielbi się Bogów wyrzynając naszych wrogów. A tego bez wystarczającej ilości uzbrojenia robić nie możemy. AAAGHHHH KURVA, DAWAĆ MÓJ MŁOT, IDĘ #!$%@?Ć W KOWADŁO, AGHHHH!
  • Odpowiedz
Stahmir, syn Stahsona - kowal (wytwórca tarcz)

Tego ten.. to wszysy mają gadać? Bo ja ten.. normalnie to tatko, ale jak on nieżyjeh to chyba ja.. to tego... ja żech bede naprawiał tarcze. Jakby kto miał zepsutom to niechże przyjdzie. A i teges... ten tajemniczy smar tatka też mam. całą beczke żem tego nawalił. Gówniana sprawa ale żem narobił to jest, jakby kto chcioł. Szczęście przynosi gadajom, ale ja tam nie wiem,
  • Odpowiedz
Steinar Aegirson - Farmer (Wielorybnik)
Ørnie ( @TheDamex: ) ciekawy pomysł z tym wędzeniem. Jak tylko uporam się z rozbiorem odłowionych wielorybów i fok dostarczę ci część z połowu, zobaczymy czy w ten sposób potracimy mniej zębów, niż przy suszonym mięsie.
  • Odpowiedz
Lodin Lisarosson - szkutnik-rybak

Wybiorę się na polowanie, Jarlu! Z pewnością będą miały tam miejsce pełne chwały czyny, godne nowego poematu, może nawet pieśni!
  • Odpowiedz
@karboniusz Asko - rzemieślnik (łuczarz)
Rudolfie, chcą iść, niech idą. A my postarajmy się, by dla każdego chętnego starczyło łuków i strzał, bo widzę, że gotowi są iść na to polowanie z mieczami i toporami. Chciałbym zobaczyć jak ganiają w ten sposób sarny i jelenie, chyba sam Loki nie wymysliłby większej hecy...
  • Odpowiedz
Erak Okaleczony - Kowal
Choć z wielką chęcią poszedłbym na misję, to jednak postaram się wyprodukować świetne topory. Szczególnie, że niewiele osób się tym zajęło.
  • Odpowiedz
@Queltas:
Sturla Wesoły - Kowal (płatnerz)
Horundzie, pragnę przypomnieć, że jak żeście ostatnio poszli ubić niedźwiedzia to połowa nie wróciła, a nawet misia nie znaleźli. A potem tłumaczenie, że w tych futrach to ciężko od bestii odróżnić. Myśliwi psia mać. Tarcze wam wykujemy i zbroje, cobyście się znowu nawzajem nie powybijali.
  • Odpowiedz
Magnus Czarny Topór - Kowal: produkcja oręża Horundzie! ( @Queltas ) Pytasz jak używać mieczy i toporow na wyprawie łowieckiej, toć ja powiem jako rzemieślnik rzemieślnikowi, że nie ważne co ludzie mówią o produktach, ważne żeby mówili! A i sam nawołujesz, żeby dobrze traktować skóry. Nie można lepiej potraktować zwierza niż ostrzem topora... Nawołujmy ludzi do wyprawy, wszak nasza osada ma szansę na poważne zbiory jeśli ruszamy w tyle osób.
  • Odpowiedz