Wpis z mikrobloga

Hjallbrekka 850 Zima #lacunafabularniehjallbrekka
Wołam z tego komentarza.
Otwórz w nowej karcie muzykę przed rozpoczęciem lektury.
-----------------------------------------------------------------------
Kalendarium: -
Śmierć naturalna: - (okres ochronny)
-----------------------------------------------------------------------

- Na Freya, ilu Was tutaj się namnożyło. Wyjazd z mojego dworu, robimy zebranie Rady na zewnątrz - jarl Leifsson wskazał ręką w kierunku drzwi i wszyscy posłusznie skierowali się na plac przed dworem jarla.

[...]

Jarl spojrzał na lekko zmarznięty tłum, po czym przemówił

- No dobra, udało się przetrwać kolejny rok bez głodu i zarazy. W tym roku popłyniemy w lecie na wschód i tradycyjne weźmiemy wszystko, co Słowianie mają dobrego. Zboże, towary, młode dziewczęta... Jak stoimy z niewolnikami moja kochana Gydo?

- Co piąty mieszkaniec osady jest niewolnikiem. Ale strasznie dużo jedzą te nieroby - westchnęła Gyda

- Żywności na zimę nam na pewno wystarczy. Tylko jeżeli znowu część z Was będzie się włóczyła, chlała i pieprzyła całą zimę zamiast doglądać bydła i łowić ryby, to znowu będziemy jedli liście na wiosnę!

W tłumie rozległy się żywiołowe rozmowy

- Mówię poważnie, mniej uderzania mieczem o miecz, więcej uderzania motyki o ziemię. Musimy być odpowiedzialni za n...

Gyda pociągnęła Sigmunda za ramię, po czym ten przerwał swoją tyradę. Odwrócił głowę w stronę północy, po czym znów objął tłum swoim wzrokiem.

- Mówię to niechętnie, ponieważ potrzebuję ludzi na miejscu. Przybył wczoraj posłaniec z Lakunvik z prośbą o pomoc w odbudowie świątyni Odyna. Normalnie wyśmiałbym taką prośbę, ale miałem dziwny sen.

Jarl westchnął ciężko.

- Śniła mi się walkiria. Doskonale wiedziała, że zignoruję prośbę posłańca, mimo że jeszcze nie dotarł do Hjallbrekki. Powiedziała mi również, że Bogowie bacznie nas obserwują, a w ostatnich latach bardzo ich zaniedbaliśmy. Z tego powodu zdecydowałem, że nie tylko wyślemy po zimie robotników do Lakunvik, ale i sami rozpoczniemy budowę naszej świątyni od zaraz! Hjallbrekka rozkwita i ma szansę zostać najważniejszym miastem regionu. Świątynia przyciągnie pielgrzymów oraz ich towary.

Sigmund spojrzał na małe dziecko u boku jednego z Wikingów.

- Zgromadzone zapasy pozwolą nam przetrwać zimę, ale musimy myśleć również o wiośnie. Zorganizujemy wielkie polowanie w lasach na północy, żeby nie przejeść wszystkich letnich i jesiennych zapasów. W dodatku przed nami jeszcze słowiańskie cycki. Nie traćmy czasu i bierzmy się do pracy! Kto ma jeszcze coś do omówienia, niech wejdzie ze mną do środka, bo wieje jak w langaneskim.

-----------------------------------------------------------------------

Spichlerz z żywnością - 500 buszli
Spożycie kwartalne - 425 buszli

Magazyn towarowy: - 255 skrzyń
Zużycie kwartalne - 255 skrzyń

Zbrojownia - 170 zestawów
Zużycie kwartalne - 170 zestawów

Statki - 0

Minima produkcyjne w kwartale:
Żywność - 485 buszli (z misjami) / 425 (bez misji)
Towary - 255 skrzyń
Uzbrojenie - 180 zestawów (z misjami) / 170 (bez misji)

Wymagania do misji Wyprawa do Lakunvik (Wiosna 850):
Statki - minimum 10 statków
Żywność - minimum 30 buszli

Wymagania do misji Słowiańska Wyprawa Łupieżcza (Lato 850):
Statki - minimum 10 statków
Żywność - minimum 30 buszli
Uzbrojenie - minimum 10 zestawów

-----------------------------------------------------------------------

Zaplusuj jedną z sześciu poniższych akcji. Kieruj się dobrem osady.

Możesz również składać wnioski u jarla i prowadzić debatę z innymi graczami.

-----------------------------------------------------------------------
Jeżeli nie chcesz widzieć postów tego typu, wrzuć tag #lacunafabularnieczarnolisto na czarno

Pytania out-of-character tylko w tym wątku
  • 123
MISJA: Weź udział w polowaniu w północnych latach
(wymagania: brak, limit graczy: brak, czas na zapisanie się: 23.07 do 23:59, wołam plusujących do krótkiego i intensywnego wątku pobocznego)
-----------------------------------------------------------------------
Gyda:

Polowanie w zimie jest niebezpieczne, ale może to być jedyny efektywny sposób na wsparcie farmerów w wyżywieniu osady. Nalegam, aby na polowanie nie wybierali się farmerzy, jesteście potrzebni na miejscu.
Odi "Jednooki" Odinson - Farmer/Myśliwy

Nalegam, aby na polowanie nie wybierali się farmerzy, jesteście potrzebni na miejscu.


Z całym szacunkiem Gydo ( @lacuna ) ale powinniśmy zrobić dokładnie odwrotnie i zebrać ich wszystkich i urządzić P O T Ę Ż N E polowanie i nagonkę na dziki, jelenie i cokolwiek skrywa las. Ku czci Odyna! Polujmy! Kto jest ze mną?!
@Zeroskilla:
Gyda - żona jarla Leifssona
Odi, nie zaryzykuję wystawiania naszego głównego źródła mięsa, mleka i ryb na obrażenia i niezdolność do uprawy ziemi i połowów w płodniejszych porach roku. Najchętniej kazałabym wszystkim zostać w wiosce, ale wiem, że nie sposób przywiązać do jednego miejsca duszy Wikinga.
Skyard Hatard - Rzemieślnik: narzędzia rolnicze i metalurgiczne

Mimo, że polowanie wydaje się niezwykle ciekawą przygodą, to jednak zostanę w osadzie produkować narzędzia. Nie można zaniedbać tego aspektu, a wygląda na to, że mało kto się kwapi do produkcji czegokolwiek kiedy pojawia się możliwość wyprawy - nawet tej krótkiej.

Odinsonie, farmerzy powinni zostać i nie zaniedbywać ziemi, jednak z uwagi na Twoje doświadczenie w polowaniach możesz faktycznie przydać się podczas ekspedycji.