Wpis z mikrobloga

  • 378
#madki znalazły sobie kolejną dziwną logikę. Właśnie babka opowiadała jak to wychowywała dziecko bez słodyczy a lekarz raz dał lizaka i ona ma teraz piekło w domu bo dziecko chce ciągle słodycze i jest niegrzeczny ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ojcem jeszcze nie jestem ale wydaje mi się to zwykłe #!$%@? ta prośba do lekarzy, dobrze myślę?
#tvpis #pytanie #grazynacore
dzetson - #madki znalazły sobie kolejną dziwną logikę. Właśnie babka opowiadała jak t...

źródło: comment_WVJ436DsfodW5p7WWyfxdAKwzvL9ZuEQ.jpg

Pobierz
  • 85
  • Odpowiedz
@jaZZjack jest przyczyną otyłości i próchnicy. Dlatego najlepiej go wyeliminować, a dziecku nie dawać w ogóle, bo im dłużej nie będzie znaki tego smaku, tym dłużej będziesz miał spokój.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Fiodor1353: co oznacza "zdrowe podejście do tematu"? Dzieci myślą dość prosto: idę do lekarza, by być zdrowym, lekarz dał mi lizaka ergo lizak jest zdrowy (bo przecież lekarz nie dałby mi nic niezdrowego prawda?).
  • Odpowiedz
@jaZZjack bo tak jest. Ale cukier wciąga i ty może sobie to policzysz i uwzględnisz w bilansie. Ale taki dzieciak tego nie zrozumie i będzie ci truł dupę o słodycze. A jak będzie trochę starszy i będzie miał jakieś kieszonkowe, to przyzwyczajony do cukru będzie kupował sobie batoniki w sklepiku szkolnym, a tu już krótka droga do nadwagi.
  • Odpowiedz
Nie chodziło mi zdrowe podejscie do tematu, z punktu widzenia dziecka, a rodzica. Nie zabraniać ale też nie tak, że kiedy tylko sobie zachce.
  • Odpowiedz
@Estetykatopodstawa: ciekawa sprawa, w przedszkolu moich dzieciaków nie ma ANI JEDNEGO grubego dziecka. Z resztą, to nie chodzi o wagę, tylko o sam cukier i konsekwencje jego spożywania: zepsute zęby, nadpobudliwość (serio. Była kiedyś taka bajka, w której chłopczyk po zjedzeniu cukierka dostawał #!$%@?. Kiedyś się z tego śmiałam :P już nie :D) i problemy z apetytem. Dziecko obiadu nie chce, ale deser #!$%@? z dokładką. I pewnie, sama uwielbiam
  • Odpowiedz