Wpis z mikrobloga

Mirki, wytłumaczcie mi proszę na czym polega ten chyba przekręt: dzwoni dzisiaj do mnie telemarketer (uroki posiadania działalności) w imieniu Neonet i że niby mnie wylosowali i chcą mi/dla mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) dać notebooka 13", a jedyne co mam zrobić to sie pojawić z bliską osobą na jakimś spotkaniu promocyjnym. Gość zarzeka się że to jedyny warunek i wcale nie będe musiał na tym spotkaniu kupić sobie kompletu garnków czy tam podpisywać umowy bla bla ( ͡° ͜ʖ ͡°) #rozdajo czy jednak #oszukujo ?
  • 11
@etherel: wałek, trzeba kupić i lapek jest wliczony w cenę ich badziewia, albo jest złomem lub losowanie gdzie wygrywa podstawiona osoba. Często dają komuś z widowni jakieś badziewie za 5 zł i tak osoba ma zadanie zachwalać produkty.
@etherel: moja ciotka poszla na takie cudo ale dawali odkurzacz samochodowy. Faktycznie dostala go i nie musiała nic kupować. Tylko że ten odkurzacz to był taki chłam że może był wart 30 zł xD więc po prostu wystarczy że naciągną jedną osobe i już profit.(czesc osob jak zobaczylo ten badziew to nawt nie brała)
Ale notebook wydaje sie byc sporo drozszy wiec nie wiem jak to ma działać
@etherel: Ja już podobno wygrałem kamerkę GO PRO, a 2 tygodnie później mikrofalę marki... tu odłożyłem słuchawkę, ale pewnie jakąś markową. Akurat uwierzę, że wylosowali mnie spośród milionów Polaków i chcą mi dać za darmo sprzęt za ponad 300zł.
Podejrzewam, że pewnie zeskanowaliby dla formalności mój dowód osobisty, a za jakiś czas dostałbym ponaglenie o spłatę pożyczki na 20 tysięcy złotych w jakimś parabanku.
@etherel: @Hatam: ja w taki sposób już wygrałem z 5-7 "profesjonalnych kamer". Oczywiście nigdy na takim spotkaniu się nie pojawiłem ani nie wyraziłem chęci. Za każdym razem jak dzwonią to ich cisnę aby podali model kamery, parametry itp itd... Najwięcej czego się dowiedziałem to, że jest "HD". Przy bardziej szczegółowych pytaniach albo szyderstwach z mojej strony sami się rozłączają. Jak chciałem przekazać nagrodę na dom dziecka też się rozłączyli. Kiedyś
pan nie chciał podać marki ani modelu lapka więc sprawa już śmierdzi. no i niby to JA właśnie już go wygrałem, musze tylko przyjść. Oczywiście zapewniłem że będę, przynajmniej bedzie jednego jelenia mniej na pokazie ( ͡° ͜ʖ ͡°)