Wpis z mikrobloga

Oryginalny język > Napisy > Lektor > Dubbing

Nawet z tym nie dilujcie normiki.

Oryginalny język - czyli film który oglądamy z oryginalną ścieżką dźwiękowa, o ile mamy dany język opananowy do perfekcji.

Napisy - są dla ludzi wykształconych, którzy potrafią czytać 500 słów na minutę i potrzebują czasem pomocy w słówkach.

Lektor - jest dla reszty Karyn i Januszy którzy, jedyne co potrafią wyczytać ze znaków, to to gdzie jest toaleta publiczna.

Dubbing - dla dzieci
  • 164
@Piorun89: Napisy > Oryginalny język z napisami eng > dubbing > lektor

Mimo iż większość filmów bez problemu móglbym ogladać bez napisów, wole z napisami - właśnie ze wzgledu na nauke słowek, slangu, zwrotów itd. Czasem aktor ma #!$%@?ą dykcje lub akcent to napisy angielskie pomagają zrozumieć co powiedział.

Dubbing szanuje tylko w bajkach.

PS. Mój różowy ciągle mi "wypomina" że przezemnie nie potafi już ogladać filmów z lektorem ( ͡
@Radeg90: Dubbing nigdy nie może być dobry bo zawsze będzie brzmiał sztucznie (nagrywany w innych warunkach niż reszta audio), do tego brakuje lip syncu. Z tego drugiego powodu dubbing lepiej sprawdza się w animacjach które przecież nawet w oryginale mają podkładane głosy więc ta studyjność tak nie drażni.
Do tego jednak za coś ci lepsi aktorzy zarabiają kupę szmalu, jakiś podrzędny aktorzyna z biednego gównokraiku jednak nigdy im nie dorówna jeżeli
@xandra:

bajki, które są zwykle dubblingowane polski dubbling jest sto razy lepszy od oryginału i nawet z tym nie handluj.

Ciekaw jestem ile osób z tych piszących te same brednie obejrzała wszystkie te bajki i w PL i w oryginale + zna język na tyle żeby wyłapać gierki słowne i 'puszczanie oczka', a nie wyłapać 2/3 słówek i potem uważać że nasz rodzimy dubbing taki zajebisty.
Nie ujmuję tutaj nic dubbingowi
@xandra: Ale ja nie ujmuję nic dubbingowi Shreka czy Iniemamocnych, ale piszę że nie wszystkie polskie bajki mają lepszy dubing niż oryginalny podkład. Jedynie o to mi chodzi, polecam kurs czytania ze zrozumieniem.
Btw, do listy dodałbym epokę lodowcową (przynajmniej 1 część).