Wpis z mikrobloga

Znalazłem! Jest alternatywa dla #bieganie! ( ͡ ͜ʖ ͡)

Zainspirowany przykładem @Acetylocholina (dzięki!), wziąwszy cebulową poprawkę, zainwestowałem 4,99 (w tym koszt przesyłki i licznik w rączce;) i zakupiłem #skakanka made in China.
Lekko nie było, wymaga to trochę wprawy, nie zrobiłem chyba w jednej nieprzerwanej serii więcej niż 50 skoków, średnio pewnie z 10-15, ale uzbierałem łącznie 1365 i stwierdzam, że to bardzo fajne aerobowe ćwiczenie, z którym się polubię.

#skaczzwykopem #kardio
kurp - Znalazłem! Jest alternatywa dla #bieganie! (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Zainspirowany przyk...

źródło: comment_0l7okQ68P3b7nguwzOZPwMVy9l93tcQs.gif

Pobierz
  • 9
@Acetylocholina: Efekty? Ja niczego mierzalnego nie oczekuję. Lubię biegać, bo daje mi to kondycję i fajne samopoczucie, ale ostatnio mam taki układ dnia, że nie bardzo mogę, więc szukam alternatyw. Chodzi tylko o to, żeby się szybko zmęczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@smileplease: Hm, też nie umiem. Czubek głowy, o który przycinałem, boli mnie bardziej niż mięśnie nóg xD Ale zakładam, że ciągle jestem w wieku, w którym jestem w stanie to opanować :P
@kurp: a nie masz skakanki za krótkiej? jeśli staniesz nogą na skakance to rączki powinieneś móc unieść do wysokości sutka - tak skakanka wydaje się wtedy za dużo, ale nie jest
@fidolina: Dokładnie takie jest moje podejrzenie :)
Miałem potem poszukać jakiegoś wzoru, żeby to policzyć - ale jeśli jest tak, jak mówisz, to jest za krótka. Na razie chciałem tanim kosztem sprawdzić, czy to w ogóle działa. Kupię pewnie coś dłuszego przy okazji w Decathlonie.
Dzięki!
@Lisaros: No, jak bieganie, aerobowe, poprawia kondycję. Nie wiem, jak to działa. Po godzinie biegania przez 3 dni fruwam po schodach i ogólnie mam energię do życia. Wystarczy trochę przerwy i czuję się zmęczony, sapię biegnąc za autobusem itp. Skakanie mi dziś słabo szło, ale zakładam, że przy odrobinie wprawy zmęczy podobnie jak bieg.
Skakanka to bardzo dobry pomysł. Ja niestety nie ma za bardzo miejsca na skakanie, bo albo zaczepiam o stół albo o żyrandol, ale myślę też nad hula-hop. :)