Wpis z mikrobloga

Hipokryzja kierowców „zatroskanych” o bezpieczeństwo rowerzystów nie zna granic ;) Najlepiej zejdź z roweru dla własnego bezpieczeństwa (a tak naprawdę to, żebym mógł bezkarnie skręcić w prawo na pełnej piździe, bo mi się śpieszy, a pedalarzowi - skoro jedzie rowerem a nie samochodem - na pewno nie).

Jedziesz jezdnią 25 km/h - jesteś zawalidrogą, won na śmieszkę. Jedziesz śmieszką tak jak Pan Kierowca kazał - ty wariacie bez wyobraźni, 25 km/h to prędkość nadświetlna, nie da się ciebie zauważyć ble ble ble.

Tym samym kierowcy sami przyznają, że jazda po DDR w Polsce jest niebezpieczna. Ciekawe dlaczego...

PS. Dlatego prawie zawszę jadę jezdnią ;)

#takaprawda #rower #kierowcy #pord
Pobierz lewactwo - Hipokryzja kierowców „zatroskanych” o bezpieczeństwo rowerzystów nie zna g...
źródło: comment_n2Y8z8bA7eTL2FbpBoh4mzThuuBU26bt.jpg
  • 36
@lewactwo: Fajnie się tak żyje we własnym świecie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wymyślasz sobie teorię, typu

Najlepiej zejdź z roweru dla własnego bezpieczeństwa (a tak naprawdę to, żebym mógł bezkarnie skręcić w prawo na pełnej piździe, bo mi się śpieszy, a pedalarzowi - skoro jedzie rowerem a nie samochodem - na pewno nie).

żeby potem dopasować do niej swój pewnie niczym nie uzasadniony ból dupy.

A jak
@geuze: Bo NIKT włącznie ze mną nie patrzy w prawe lusterko przy skręcaniu w prawo. Jak rowerzysta nie ogarnia kierunkowskazów to gratuluję. Ja jeżdżę dużo samochodem ale śmigam też rowerem więc uważam że mam jako taką wyobraźnię co się może stać. Dlatego uważam że poruszanie się rowerem po drodze wyprzedzając samochody z prawej nie patrząc czy któryś czasem nie chce skręcić jest debilizmem. Co innego tyczy się kierowców idiotów którzy skręcają
@lewactwo: Przy normalnym skrzyżowaniu nie patrzę w lusterko (takim BEZ ścieżki), a nie przy takim z drogą rowerową. Przy każdym innym jak masz ścieżkę, tramwaj czy cokolwiek innego to nie wyobrażam sobie wbijać się na pałę.
@mulafasaa: Nie rozumiesz... Pytam się czy serio się zatrzymujesz na zielonym, żeby na każdym skrzyżowaniu dostrzec tego potencjalnego TIR-a? Bo tego wymagasz od rowerzystów, żeby na każdym wyjeździe z posesji czy skrzyżowaniu zwalniali „na wszelki wypadek”.

Nie mówię o sytuacji, gdy widoczne jest, że ktoś nie przestrzega przepisów, bo o tym mówi końcówka zasady ograniczonego zaufania. Mówię o tym, że jedziesz sobie drogą z pierwszeństwem (albo na zielonym świetle) i co
@lewactwo powinno się was wszystkich zapakować w kontenery i wysłać do Holandii. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeździcie po przejściach dla pieszych mimo, że nie wolno, jak ścieżka jest obok to i tak zasuwacie ulicą bo #szosowka. Poza tym tak ciężko się wam zatrzymać, ile razy miałem tak, że przechodzę sobie przez pasy na ścieżce rowerowej i wielkie oburzenie pana KOLARZA, że jak ja śmiałem wejść na pasy
@mulafasaa: zasada ograniczonego zaufania to nie strach i poddańczość tylko branie pod uwagę, że ktoś inny może nie dostosować się do obowiązującego przepisu. #!$%@? mnie już to gadanie kierowców samochodów (którym też przecież jestem) "masz pierwszeństwo ale przy kontakcie ze mną ty umierasz a ja mam porysowaną maskę hehehehe" ty #!$%@? #!$%@? januszu, twoim obowiązkiem jest uważać na innych użytkowników ruchu a ludzie jeszcze szydzą i się naśmiewają. Racja, przy kontakcie
Jeździcie po przejściach dla pieszych mimo, że nie wolno


@Topinambur97: Nie jeżdżę po przejściach dla pieszych.

jak ścieżka jest obok to i tak zasuwacie ulicą bo #szosowka


@Topinambur97: Nie jeżdżę żadną szosówką, poza tym jadę bo mogę to robić zgodnie z przepisami - jeśli DDR nie prowadzi w kierunku w którym jadę (a jak ma prowadzić, skoro się urywa przed najbliższym skrzyżowaniem, bez możliwości zjazdu na jezdnię?) to nie mam
@lewactwo tak czytam co to piszesz i zastanawiam się czy nie mam tu multikonta i rozdwojenia jaźni. Najgorsze jest to, że kierowcom nie przetłumaczysz, że rowerzysta ma zielone światło, co i widać po tym wątku. Świadomość w tym kraju nadal to dno. Ja obserwuję jeszcze, że jak znajdzie się uważny kierowca i zatrzyma się by sprawdzić czy może jechać, to zostaje obtrąbiony. Ostatecznie gdyby to nie rowerzyści uważali i gnali tak jak