Wpis z mikrobloga

Za kilka miesięcy będę miał do wynajęcia 2 pokoje, w pokoju będę zamieszkiwał jako właściciel. Komu najlepiej wynajmować? Przedstawicieke jakich grup społecznych nadają się najbardziej na lokatorów? Zawsze mieszkałem ze studentami, ale teraz jako, że mam ten epizod już jakiś czas za sobą, to raczej wziąlbym osobę po studiach (pomijając to, że jak już sie urzadze to będzie mniej więcej po rozpoczeciu roku akademickiego). Czy może ogarnięcie zależy od osoby, a nie od wieku?

Lepiej wynająć różowym, czy niebieskim? Mieszkałem w różnych konfiguracjach, ale gdy szukałem współlokatora płci męskiej, to zawsze spotykałem się ze zdziwieniem, że jak to tak, niebiescy to łobuzy i brudasy, a podobno różowe są grzeczniejsze ( ͡º ͜ʖ͡º).

Jak rozpoznać problematycznego osobnika? Na coś szczególnie zwracać uwagę?

Ja osobiście będąc wynajmujacym, a jednocześnie współmieszkajacym, byłem wbrew stereotypom bezproblemowy, nie wariowalem na punkcie sprzatania, czy jakichś tam bzdetów, takich osoby preferuje.

#pytanie #kiciochpyta #wynajem #januszewynajmu #mieszkanie
  • 5
szczerze? oddaj to w ręce fachowca bo z lokatorami to różnie jest nie ma reguły... a skąd jesteś? warszawa może? bo znam takiego dobrego agenta który zajmuje się zarządzaniem wynajmem - Eugeniusz Jaworski 603 195 624 . to wygląda w ten sposób że Ty odpalasz trochę kasy, a on w zamian zajmuje się tymi wszystkimi sprawami lokatorskimi. poczytaj sobie o tym bo to robi się coraz popularniejsze wsród włascicieli mieszkań
@PreczzGlowna: poleć takiej osobie napisanie paru słów o sobie i podrzucenie jakiegoś zdjęcia. Skoro jesteś właścicielem, to jak najbardziej masz prawo wymagać czegoś od najemcy, np żeby nie był śmierdzącym kucem albo creepem, co nie opuszcza pokoju na rzecz darknetu i anime. A jeśli to jest któreś z wściekle oblężonych przez studentów miast wojewódzkich i jednak padnie na studenta, to weź kogoś z uniwerku ekonomicznego co jest na magisterskich - większość