Wpis z mikrobloga

Możecie polecić jakiś budżetowy zestaw spławikowy dla początkującego? Na ryby jeżdżę kilka razy w roku przy dobrych wiatrach więc korzystałem z zestawów które mają po kilkanaście lat, ale teraz chciałbym sobie kupić coś nowego. Nie wiem czy to coś zmienia, ale w jeziorze nad które jeżdżę jest dużo linów i to na nie zawsze się nastawiam.

#wedkarstwo
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@JestesTymCoJez polecam 5 metrową błonke. Taka tania za 50 60zl. Do tego jakiś kolowrotek Koło 100zl I będziesz zadowolony. Ostatnio kupiłem sobie taki zestaw i jestem bardzo zadowolony. Nazwę wędki i kołowrotka mogę Ci podać w piątek jak wrócę do domu ( )
  • Odpowiedz
@JestesTymCoJez: Za te pieniądze będziesz miał przyzwoitego bata 5-6m który moim zdaniem da więcej frajdy niż podłej klasy wędzisko z gównianym kołowrotkiem.

Pamiętaj że poza samym wędziskiem i tak jeszcze musisz się uzbroić w szczypce, haczyki, żyłkę i drobiazgi, o podbieraku, zanętach i robalach nie wspominając.

Na Twoim miejscu przemyślałbym jeszcze raz bata - na moim łowisku sprawdza się najskuteczniej do rekreacyjnego łowienia, a sama wymiana zestawu jest banalna i
  • Odpowiedz
Także polecam wybrać bata. Łowienie jest banalnie łatwe, zestaw się nie plącze, a przy umiejętnym holu zdarzało mi się wyciągać leszcze po 1.5 - 2kg.

https://allegro.pl/bat-wedka-vde-robinson-team-nano-core-pole-sx2-600-i7282828419.html

Poleciłbym Ci tego bata. Mam tą wędke i naprawde polecam ją. W przerwie od zawodów łowie nią głównie płotki i leszcze których w moim łowisku jest mnóstwo. Zdażały się przyłowy w postaci karpi, karasiów i linów i przy dobrej technice holu i szczęściu (nie robiły odjazdów
  • Odpowiedz