Wpis z mikrobloga

  • 165
Dla wszystkich którzy pisali w tym roku #matura, i obrali za cel studiowanie #geodezja. Polecam zmianę kierunku puki możecie, studia nie są wcale łatwe, praca również bywa wymagająca, rynek jest przesycony inżynierami, stawki są żenująco niskie, większość studentów czeka przebranżowienie.

Tutaj jeden z przykładów, choć w kontroli a nie w wykonawstwie: https://geoforum.pl/news/25707/olsztyn-poszukiwany-inspektor-wojewodzki-w-wigik z #olsztyn

Przeczytajcie wymagania, a potem proponowaną pensję, chyba nie muszę tłumaczyć że bez większych wymagań w markecie spożywczym zarobicie więcej... #ostrzegam #przestrzegam #studia #studbaza #zalesie #rekrutacja
BJXSTR - Dla wszystkich którzy pisali w tym roku #matura, i obrali za cel studiowanie...

źródło: comment_n7ZyQBP0vwhFsQlrxpQSd4bZTPcgZ6WK.jpg

Pobierz
  • 68
  • Odpowiedz
@Bromatologia
@BJXSTR
@rrobot
Zrobiłem inżyniera, na początku nie znalazłem pracy w zawodzie więc spróbowałem sił w planistyce produkcji. Gdyby nie żenująca stawka i kiepskie kierownictwo pewnie bym tam posiedział ale cóż. Zdarzyła się okazja - wolne miejsce w geodezji więc poszedłem by nie czuć się że zmarnowałem 4 lata studiów.
Pierwszy miesiąc bez umowy, później staż z dokładaniem do ręki do zawrotnych 1800, potem po kłótniach wzrost do 2k
Ale ile można
  • Odpowiedz
Pamiętam jak 10 lat temu szedłem na studia i był boom na kierunki typu geodezja/budownictwo. Na geodezję na polibudzie gdańskiej było chyba ze 40 osób na miejsce. Dostałem się ale moim pierwszym wyborem była Telekomunikacja, trochę szczęśliwie i tak już zostało.
Teraz mam znajomych po studiach geo/bud którzy robią kursy it. Większość nie ma pracy albo pracują od kilku ładnych lat jako asystenci za marne stawki. Tylko paru najbardziej wygadanych potrafiło się
  • Odpowiedz
@BJXSTR: @mDick: @ikp: @rrobot: @wieesieek: @fulso: @jelonku: @lukaschels: @mozgogrdyczka: @SomeoneFromPoland: @stahustahowski:

Z takich kiepsko płatnych zawodów to jeszcze jest geologia. Chemia, fizyka, matematyka do nauki i tylko po to, żeby w rodzinie wszyscy myśleli, że uczenie się jak machać łopatą na budowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A ofet na całą Polskę jest raptem kilka
GeneralYiSun - @BJXSTR: @mDick: @ikp: @rrobot: @wieesieek: @fulso: @jelonku: @lukasch...

źródło: comment_QMJY15AraydtqqOb9fubYzEYhxvApgqe.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Moja przyjaciółka pracuje w geodezji i wcale źle jej się nie wiedzie. Ale każda wymówka dobra :)
  • Odpowiedz
h pracujących, bezrobotnych, pijanych, trzeźwych, tych którzy mają wolne i wszystkich innych! ()


@BJXSTR: Ale głupoty gadasz mój znajomy ma firmę geodezyjną płaci bardzo dobrze (nawet za chodzenie z tyczką studenciaki mają po 2500/3000 zł plus hotel) A nie ma ludzi do pracy, przykład drugi kolega jeszcze na studiach pracuje od 1 roku przy oznaczaniu działek dla armir (dla jakiejś zewnętrznej firmy) zarobki ok
  • Odpowiedz