Wpis z mikrobloga

#pytanie #prawo #pracbaza #praca #urzadpracy #przegryw #prawopracy #logikaniebieskichpaskow
Jeśli 3 tygodnie czerwca pracowałem ale w trzecim tygodniu dowiedziałem się że jeszcze trochę potrwa zanim spiszemy umowę, po czym podziękowałem za taką współpracę, tak naprawdę nie otrzymując ani grosza za ten czas, mogę to jeszcze zgłosić to PIPu czy już raczej za późno?

Pytam poważnie bo przeczytałem w gorących post mirabelki której jeden dzień (słownie: 24godziny) zajęło stwierdzenie że to pierwszy i ostatni jej dzień tam, pomyślałem że też spróbuję coś ugrać. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  • 8
  • Odpowiedz
@smutny_login: Zadzwoń do tej firmy w poniedziałek albo tam podejdz i na spokojnie się spytaj czy dostaniesz te pieniądze czy nie. Jak powiedzą że nie, to na spokojnie się pożegnaj, powiedz że sprawa idzie do PiP-u i wal na pw to Ci wszystko wytłumaczę co i jak
  • Odpowiedz
@smutny_login: serio 3 tygodnie bez umowy i wy mówicie o rynku pracownika i narzekacie że stawki są gówniane, pozwalajcie dalej na takie rzeczy to na bank stawki się podniosą i w tym kraju będzie lepiej(°°
  • Odpowiedz
@smutny_login: No to zadzwoń w takim razie w poniedziałek, zawsze lepiej użyć argumentu z Pip-em, zwykły inspektor może im dać 5k ,,kary'' do zapłaty i skierować sprawę do sądu, a czasy się zmieniły i nie jest tak jak kiedyś że trzeba było mieć znajomości żeby inspekcja się tym zainteresowała. Jak dalej będą się upierać przy swoim pisz priv.
  • Odpowiedz
@lemmorexisWimme: chcesz powiedzieć że moja niedoszła szefowa wykorzystała moją trudną sytuację by pod pozorem okresu próbnego przed podpisaniem umowy wymagać ode mnie pracy? No dobra, zapłaci mi ale co z ZUSem, czy czasem pójście na ugodę nie będzie okradać mojej przyszłej emerytury?

  • Odpowiedz
@smutny_login: Nie, większość pracodawców poprostu wypłaca należne Ci pieniądze i na tym się kończy, niema Co się kłócić wtedy o ZUS czy inne takie rzeczy bo są to sprawy jak się domyślam dośc ,,groszowe''. A pracodawca przestraszy się niezapowiedzianej wizyty inspektora który może się przy okazji #!$%@?ć o tysiąć innych rzeczy bo napewno ta firma ma mnóstwo brudów skoro zatrudniają ludzi na czarno. Możesz też w rozmowie wspomnieć że wiesz to
  • Odpowiedz