Wpis z mikrobloga

Pitbulle, amstaffy i inne psy zabojcy... czy powinny byc zakazane?

Mysle, ze tak. Pitbull znowu zaatakowal. Tym razem w Poznaniu - napadl na dziewczynke wyprowadzajaca malego psa. Piesek zagryziony, dziewczynka na szczescie wyszla z tego calo. Pitbulle to cos okropnego :(

https://www.wykop.pl/link/4404629/pitbull-zaatakowal-10-latke-na-spacerze-z-pieskiem-zwierzak-nie-przezyl/

#mikroreklama #maciejczuk
tomasz-maciejczuk - Pitbulle, amstaffy i inne psy zabojcy... czy powinny byc zakazane...

źródło: comment_P721e4rYzUXT7TXRJOGcdbUWZmnXG1Ft.jpg

Pobierz
  • 85
@tomasz-maciejczuk: to psy jak inne, które słuchają się bezwzględnie przywódzcy swojego stada jeśli zostały odpowiednio wychowane, a kim są przeciętni właściciele takich ras? półgłówkami...

żeby wychować takiego psa trzeba być niesamowicie konsekwentnym i mieć w tym doświadczenie, a jak oczekiwać od takiego półgłówka konsekwencji, kiedy nawet wychowanie brajanka potrafi #!$%@?ć
@Achaa: dogi to ogolnie kilka spokrewnionych ras jedne bardziej lagodne inne mniej. Nadal sa zawsze w top 10 niebezpiecznych ras bo jak sie trafi duzy i niezbyt przyjazny to tez moze krzywde zrobic. Kaganiec nie zaszkodzi na pewno dla czegos co ma kota na jeden kes.
@tomasz-maciejczuk Byłam posiadaczką amstaffa przez większość mojego życia. Miałam bodajże 2 latka, kiedy rodzice wzięli szczeniaka do domu. Był to najspokojniejszy i najkochańszy psiak, jakiego w życiu miałam okazję mieć. Rodzice nauczyli go, gdzie nie może w domu wchodzić, czego nie może gryźć (upodobał sobie kapcie). Także, jak to większość mówi - wszystko zależy od odpowiedniego podejścia i nauki. Robin (tak się wabił), kiedy urósł był mniej więcej wielkościowo taki jak ja,
@TwojStaryToKorniszon: ludzie nie rozumieja ze rasy hodowane do konkretnego celu mialy od dziesiatek czy setek pokolen wzmacniane te cechy ktore mialy byc wykorzystane. Psy pasterskie sa bystre o ile nie najbyszejsze, bo mialy same ogarniac owce, teriery zwinne i krotkonogie zeby wciskaly sie w norki po zwierzyne, a psy strozojace jak np dobermany mialy wygladac groznie i groznie sie zachowywac i jak trzeba to skutecznie atakowac.
Pitbule mialy byc maszynami do
@tomasz-maciejczuk rasa to jedno, ale jak dasz debilowi psa to bedzie niebezpieczny nawet jak to jakiś pekińczyk. Osobiście znam pitbula który jest łagodnym cielakiem do miziania a do niektórych "ładnych piesków" bez kija bym nie podchodził

@SpalonyHeretyk No nie do końca. Blabladory #pdk, nawet jak trafia na #!$%@? to raczej nie będą niebezpieczne. Przynajmniej nigdy nie slyszalem o takim przypadku. Rasa u psów bardzo dużo determinuje.
@SpalonyHeretyk: Dokładnie tak jak mówisz. To nie jest wina psa, że wychowuje go właściciel - idiota. Do ras agresywnych trzeba mieć naprawdę cierpliwe podejście i można te psy tak ukierunkować, że będą kochanymi przyjaciółmi na całe życie, nauczmy się wreszcie, że wina leży w wychowaniu, czyli właścicielu, a nie w zwierzęciu.