Wpis z mikrobloga

Obecnie wynajmuję mieszkanie którym mieszkam Ja i 3 osoby. Współlokator (Osoba X) podpisał umowę z właścicielem gdzie widnieje jako najemca, natomiast pozostałe osoby są określone jako "Osoby zamieszkujące"(Osoba A, B, C) wraz z najemcą (Osoba X) - 2 strona umowy. 20 kwietnia powiedziałem koledze najemcy (Osoba X) że chcę się wyprowadzić wówczas słownie umówiliśmy się na 3 miesiące wypowiedzenia czyli wyprowadzka z końcem lipca. Umowa została zawarta między właścicielem a najemcą (w umowie osoba X) na okres 1 roku (1.08.2017-31.07.2018 ), bez okresu wypowiedzenia ewentualnie za porozumieniem stron z wynajmującym.
Obecnie kolega najemca (Osoba X ) oświadczył że muszę zostać do końca umowy czyli 31.07.2018 i zapłacić pomimo że mnie nie będzie na mieszkaniu bo już mam od 01.08.2018 wynajęte nowe mieszkanie zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami ustnymi o wyprowadzce.
Czy Ja jako osoba wpisana na umowie jako "zamieszkująca" jestem zobowiązany do zapisów umowy?
Czy ustalenie wyprowadzki mam konsultować z kolegą najemcą (Osoba x) czy z wynajmującym?
Pomijając wszystko wyżej, moje dane są zapisane na umowie (strona 2) w osobach zamieszkujących natomiast jej nie podpisywałem, gdyż w momencie podpisania nowej umowy nie było mnie w mieszkaniu. Widnieją podpisy pozostałych zamieszkujących osób na dole pod danymi za wyjątkiem mojego oraz na końcu kolegi najemcy (osoba X).
Co powinienem zrobić aby móc się wyprowadzić z końcem lipca ?
Czy wyprowadzka bez uzgodnienia niosła by ze sobą jakieś konsekwencje prawne ?

Fotki umowy w komentarzu
#prawo #mieszkanie #najem #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
  • 9