Wpis z mikrobloga

@sebek1987: Wiem po profilu, że targa niezłe ciężary. Nie mówiłem, że robi coś źle. ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Też się tak wyginam przy robieniu kaptura. Jak zarzucę za dużo, to zdarzały się bóle między łopatkami. Jak wchodzi, to z Bogiem.
ten garb sie kiedys na Tobie zemsci. Przy 300+ nie wyciagniesz tego garba plus pozniej sie zaczna problemy z kregoslupem.


@bst: że co? Mój ciąg jest teraz w granicy 290-300kg, nie mam problemów z wciąganiem żadnego ciężaru. Poniżej filmik z 290kg i mój wpis opisujący dlaczego tylko 290 i paski (tak też miałem ustawienie takie jak na powyższym obrazku)

https://www.wykop.pl/wpis/33333331/dzisiejszy-trening-ciagow-porazka-jak-i-sukces-pon/
IntruderXXL - > ten garb sie kiedys na Tobie zemsci. Przy 300+ nie wyciagniesz tego g...
  • 0
@IntruderXXL mowilem ze nie wyciagniesz garba a nie ze nie podniesiesz.A 290 to nie np 340. Ale nie bede sie klocil, rob jak chcesz. Nie znam nikogo kto robiac garb w piersiowym nie dorobil sie problemow. Kazdy po jakims czasie za to zaplacil. Ja zreszta tez. I mowie to z perspektywy 20 lat na silowni.
Robisz MC 2 lata (?). Rob go tak zebys mogl go robic lat 20.
mowilem ze nie wyciagniesz garba a nie ze nie podniesiesz.A 290 to nie np 340. Ale nie bede sie klocil, rob jak chcesz. Nie znam nikogo kto robiac garb w piersiowym nie dorobil sie problemow.


@bst: Widocznie mało jeszcze widziałeś, garba robi właściwie KAŻDY topowy deadlifter, nie dość że ułatwia to ruch, to paradoksalnie też ochrania lower back.

Przykład, Eddie hall , TO NIE SĄ MIĘŚNIE, to jest garb. I tak
IntruderXXL - > mowilem ze nie wyciagniesz garba a nie ze nie podniesiesz.A 290 to ni...

źródło: comment_Dc3czBEB6a7WzHQLkYAOZJAumIJ56wBi.jpg

Pobierz
@bst: Na poniższym zdjęciu, widać jak właściwie jego cały kręgosłup jest krzywy. I tak wyglądają maksymalne ciągi.

Wiesz ja sobie tego nie wymyśliłem, miałem ogromny problem z mc właściwie od zawsze, co tylko motywowało mnie do dalszej pracy nad tym bojem, po drodzę przeanalizowałem tonę topowych lifterów, przewertowałem masę artykułów, ale także badań i opinii ekspertów,naukowców (np Stuart Mcgill).

I wszystko jednoznacznie wskazuje to samo ogromny ciąg = odejście od naturalnej
IntruderXXL - @bst: Na poniższym zdjęciu, widać jak właściwie jego cały kręgosłup jes...

źródło: comment_ao923NJGJphzAAxbyHXFLesTaSDOD07V.jpg

Pobierz
  • 0
@IntruderXXL ja jednak widuje tych co utrzymuja proste plecy rowniez przy ciezarach rzedu 350, 380. Garb w piersiowym nie ochrania lower back. Przeciez robi sie dzwignia do przodu. Generuje miejscowe przeciazenia. To podstawa biomechaniki.

Rob jak uwazasz, jak Ci kiedys sie pojawi niedowlad reki albo np dysproporcja sily w piersiowym to zrozumiesz.
A to ze ktos kto bije rekord swiata i zyje z tych rekordow bo to jego byc albo nie byc
  • 0
@IntruderXXL porownaj ksztalt eddiego a swoj. Jak sie ustawie do ciagu i pociagne te moje 250 tez mam podobnie jak na tym zdjeciu. Ale to sa miesnie. Ew caly kregoslup idzie w lekki luk. A nie taki garb.
Nie czytalem Mcgilla, reperowalem u siebie wielomiejscowa dyskopatie. Sam robie czasami terapie manualna kregoslupa innym. Po prostu widzialem wielokrotnie takie ustawienie jak u Ciebie i zawsze sie to konczylo zle.
Ale to sa miesnie. Ew caly kregoslup idzie w lekki luk. A nie taki garb.


@bst: No tak bo ja mięśni nie mam lol. To tylko zdjęcie, idealnie z boku i tak się wydaje. Daleko mi do "end range of flexion" w odcinku piersiowym, to właśnie ogromna masa mięśniowa moich pleców potęguje efekt garba. Nie mam dobrego zdjęcia pokazującego grubość pleców, ale co nieco widać na poniższym filmiku.
IntruderXXL - > Ale to sa miesnie. Ew caly kregoslup idzie w lekki luk. A nie taki ga...