Wpis z mikrobloga

Gdyby sądy były niezależne PISowcy nie próbowaliby ich zmieniać.
Gdyby sądy były niezależne PO i .N i reszta nie broniła by ich tak zażarcie.
#polska #4konserwy #neuropa
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zzbkk: Gdyby sądy cieszył się poważaniem w społeczeństwie, i to społeczeństwo wiedziało, że sądy rzeczywiście ich chronią przed wszechwładzą władzy, to stanęłoby w ich obronie. Ale sądy w PL to jest instytucja w permanentnym stanie rozkładu o nikłym zaufaniu społecznym - podobnie jak większość instytucji państwowych PL.
  • Odpowiedz
@Dawidino: tak było przed zmianą ustawy i będzie długo i ile nie na stałe po zmianie. To jest narzędzie do j-----a zwykłych obywateli pałą po łbach!
  • Odpowiedz
@zzbkk: To jest tylko przykład tego, że Polska jako kraj jest zepsuta w swoich fundamentach i będzie tak długo targana przeróżnymi "reformami", aż albo ktoś pójdzie po rozum do głowy i się w zgodzą, albo będą dalej tak szarpać, aż jebnie całkowicie. Na szczęście mam podwójne obywatelstwo : )
  • Odpowiedz
le sądy w PL to jest instytucja w permanentnym stanie rozkładu o nikłym zaufaniu społecznym


@Dawidino: Przed propagandową kampanią PiS Sądy miały 2-3 razy większe zaufanie niż politycy. To, że się to zmieniło wskutek tej proapgandy mówi więcej o Polakach niż o sądach.
  • Odpowiedz
@GordonLameman3: pewnie się z Tobą zgodzę, bo to tylko statystyka! Polityczne tematy uwielbiają statystykę. Przypomnij jeszcze sondaże .N
Badania robione za kasę sądów = 2-3 większe zaufanie niż dla polityków
Badanie robione za kasę rządu = sądy nie cieszą się zaufaniem polaków

są 3
  • Odpowiedz
Gdyby sądy cieszył się poważaniem w społeczeństwie, i to społeczeństwo wiedziało, że sądy rzeczywiście ich chronią przed wszechwładzą władzy, to stanęłoby w ich obronie.


@Dawidino: Oddanie sądów pod kontrolę władzy na pewno sprawi, że te zaczną bronić obywateli przed nią, wierzę w to głęboko!
  • Odpowiedz
@GordonLameman3: Ok, niemniej te wyniki z 2014 roku są dla mnie niezwykle zaskakujące, biorąc pod uwagę wiele pojedynczych "zaskakujących" decyzji podejmowanych przez polskich sędziów, ale cóż jeśli tak faktycznie wyszło, to nie mam argumentów by to podważyć.
Ponadto wnioski wypływające z obydwu badań, nie wykluczają się nawzajem w pełni .
  • Odpowiedz
Gdyby sądy były niezależne PISowcy nie próbowaliby ich zmieniać.

Gdyby sądy były niezależne PO i .N i reszta nie broniła by ich tak zażarcie.


@zzbkk: jakie radosne założenie, że wszystko, co robi PiS musi być dobre, a PO i .N złe.
Absolutnie nie ma mowy, by PiS też robił coś w obronie własnego interesu, prawda? ()
  • Odpowiedz
  • 0
@rzuberbozy dlaczego twierdzisz, że to ruski troll? stwierdza fakt, władza sadownicza od zawsze jest zależna od rządzących

jeśli chcemy niezależnego sądownictwa, to trzeba je sprywatyzować i przestać regulować ustawami
  • Odpowiedz
@GordonLameman3: Przepraszam pana, sądy w Polsce miały 2-3 razy większe zaufanie niż politycy? W sensie sądy w Polsce miały jakiekolwiek zaufanie? Żart? Abstrachując od zaistniałej sytuacji, które sądy? Przecież to jakiś żart... Chyba, że przespałem czas od 89 do teraz...
  • Odpowiedz
Przepraszam pana, sądy w Polsce miały 2-3 razy większe zaufanie niż politycy? W sensie sądy w Polsce miały jakiekolwiek zaufanie? Żart? Abstrachując od zaistniałej sytuacji, które sądy? Przecież to jakiś żart... Chyba, że przespałem czas od 89 do teraz...


@Puter: Tak, miały.
  • Odpowiedz
@NieBojeSieMinusow: Wiesz co, tą metodę czyszczenia sądów uważam za przegięcie, ale nie pisz mi o niezależności sądów wcześniej, raczej o niekompetencji, kolesiostwie, zależności wiecznej od władzy. Taka jest prawda wiec hasełka wsadź se tam gdzie @pk347 ci nie zagląda ,no chyba, że się mylę...
  • Odpowiedz