Wpis z mikrobloga

@zzbkk: To jest tylko przykład tego, że Polska jako kraj jest zepsuta w swoich fundamentach i będzie tak długo targana przeróżnymi "reformami", aż albo ktoś pójdzie po rozum do głowy i się w zgodzą, albo będą dalej tak szarpać, aż jebnie całkowicie. Na szczęście mam podwójne obywatelstwo : )
@zzbkk:

Gdyby sądy były niezależne PISowcy nie próbowaliby ich zmieniać.

Gdyby sądy były niezależne PO i .N i reszta nie broniła by ich tak zażarcie.


chłopski rozum (względnie partyjna propaganda) w praktyce xD

żyjemy w świecie faktów. faktem jest, że do tej pory sądy były niezależne. faktem jest, że fizyczne przejęcie kontroli nad sądami przez PiS to zawrócenie nas do PRL i niszczenie państwa prawa. faktem jest, że zależne od PiS
@GordonLameman3: Ok, niemniej te wyniki z 2014 roku są dla mnie niezwykle zaskakujące, biorąc pod uwagę wiele pojedynczych "zaskakujących" decyzji podejmowanych przez polskich sędziów, ale cóż jeśli tak faktycznie wyszło, to nie mam argumentów by to podważyć.
Ponadto wnioski wypływające z obydwu badań, nie wykluczają się nawzajem w pełni .
Gdyby sądy były niezależne PISowcy nie próbowaliby ich zmieniać.

Gdyby sądy były niezależne PO i .N i reszta nie broniła by ich tak zażarcie.


@zzbkk: jakie radosne założenie, że wszystko, co robi PiS musi być dobre, a PO i .N złe.
Absolutnie nie ma mowy, by PiS też robił coś w obronie własnego interesu, prawda? ()
@rzuberbozy dlaczego twierdzisz, że to ruski troll? stwierdza fakt, władza sadownicza od zawsze jest zależna od rządzących

jeśli chcemy niezależnego sądownictwa, to trzeba je sprywatyzować i przestać regulować ustawami
@GordonLameman3: Przepraszam pana, sądy w Polsce miały 2-3 razy większe zaufanie niż politycy? W sensie sądy w Polsce miały jakiekolwiek zaufanie? Żart? #!$%@?ąc od zaistniałej sytuacji, które sądy? Przecież to jakiś żart... Chyba, że przespałem czas od 89 do teraz...
Przepraszam pana, sądy w Polsce miały 2-3 razy większe zaufanie niż politycy? W sensie sądy w Polsce miały jakiekolwiek zaufanie? Żart? #!$%@?ąc od zaistniałej sytuacji, które sądy? Przecież to jakiś żart... Chyba, że przespałem czas od 89 do teraz...


@Puter: Tak, miały.
@NieBojeSieMinusow: Wiesz co, tą metodę czyszczenia sądów uważam za przegięcie, ale nie pisz mi o niezależności sądów wcześniej, raczej o niekompetencji, kolesiostwie, zależności wiecznej od władzy. Taka jest prawda wiec hasełka wsadź se tam gdzie @pk347 ci nie zagląda ,no chyba, że się mylę...