Wpis z mikrobloga

UE powinna zakazać produkcji i sprzedaży samochodów z manualną skrzynią biegów, może z wyłączeniem samochodów sportowych/usportowionych (Type R, Cupra itd.). To jakiś absurd żeby w XXI w. stosować tak przestarzałą i niebezpieczną technologię jak manualna przekładnia. Tak jak zaprzestano produkcji samochodów bez ABS, czy innych, oczywistych dzisiaj technologii, tak obecnie każdy samochód powinien posiadać automatyczną skrzynię biegów.

Oczywiście januszowe opinie w rodzaju ,,wole mieć kontrolę", ,,automat się psuje", ,,automat więcej pali", ,,lubię zmieniać biegi" powinny zostać wyśmiane i zignorowane.

#motoryzacja #samochody #oswiadczenie #niepopularnaopinia
  • 68
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wjtk123

Poza tym automat pozwala na dynamiczniejszą jazdę, skraca czas reakcji.


Dynamiczniejszą jazdę jak ktoś nie umie sam zmieniać dobrze biegów. Z czasem reakcji to d-------ś xD technologia uczyni moje ręce i oczy szybszymi...
  • Odpowiedz
@wjtk123:

niebezpieczną technologię jak manualna przekładnia

No akurat jak taki automat ma mieć jakiś stary dziad, to lepiej niech macha tą wajchą niż z wciśniętym gazem lata po wszystkim dopóki nie natrafi na coś wystarczająco mocnego xD.
  • Odpowiedz
@wjtk123: Akurat w 30 letnich gruchotach siedzą pancerne hydrokinetyki, które często przy małych kosztach potrafią robić ogromne przebiegi. Co prawda są przeważnie katastrofalnie powolne i auto pali więcej. Aktualnie manual jest tańszy, bo nowe skrzynie automatyczne (mówię tu o klasycznym automacie) z racji tego jak producenci traktują żywotność podzespołów oraz przez większą liczbę biegów są droższe w utrzymaniu i awaryjne. O skrzyniach dwusprzęgłowych chyba w kwestii kosztów nie trzeba się
  • Odpowiedz
@wjtk123 ja to ogólnie nie lubię jak ktoś mi czegoś zabrania więc wybacz ale p--------z. Chcesz to kupuj sobie automat ale nic ci do tego co ja chcę mieć za swoje pieniądze w swoim aucie. Jak czujesz się zagrożony na drodzy przesiądź się w pociągi i samoloty
  • Odpowiedz
@wjtk123: to w automatach nie ma sprzegla? Zalezy duzo od typu.. Teraz wiekszosc super skrzyn to 2 sprzeglowe, wiec na dzien dobry nie 1, a 2 sprzegła do robienia. Argument odpada.
Szybsza reakcja? No chyba nie - jadac za tirem moge sobie na manualu zredukowac wczesniej i depnac ;)
Jak ktos nie umie jezdzic, to automat mu nie pomoze. Ba, da zludne poczucie ze jezdzi dobrze, przez co bedzie tylko
  • Odpowiedz
@wuzek_widlowy: @wjtk123: niestety muszę przyznać rację. Mam dwa auta w automacie. W Astrze trochę zajmuje „myślenie” i redukcja, ale mam też Zafirę, w której biegi zmieniane są w miarę ok. Ogólnie już nie kupię manuala, bo to w sumie zmniejsza komfort jazdy.
  • Odpowiedz