Wpis z mikrobloga

@piggy: To spróbuj to delikatnie nożem oskubać i się dowiesz. Wystarczy je poskręcać doraźnie i tyle. Od biedy można też próbować jakoś połączyć do tego magsafe "na krótko".
Ciekawe że pies "zawsze" to pogryzie w takim newralgicznym miejscu, nie? ;-)
@piggy: ściągnij całą gumę i dostań się do miedzianych kabli. Mocno je ze sobą złącz nawet skręć lekko tylko nie ukrec. Potem to zlutuj, jeśli nie masz lutownicy to mocno taśmą izolacyjna. Jak nie zadziała to nowy kabel xd
@motaboy: @Mnichuy: Ok, zdjąłem izolację parę cm, skręciłem i wpiąłem ostrożnie sprawdzić czy działa, jest ok choć tak lekko widzę, że strzelają iskierki(?), po założeniu izolacji będzie ok?
Już odpiąłem kabel oczywiście
@Mnichuy: Teraz widzę że problemem jest to, że została uszkodzona izolacja pod tymi rudymi kabelkami, gdzie idą jeszcze srebrne kabelki w środku. Stąd te iskierki przy poruszeniu kablem
@piggy: Nowa ładowarka będzie najszybszym i najlepszym rozwiązaniem.

Ten pogryziony kabel pewnie naprawiłbyś ale nie wiem czy wystarczy ci siły, cierpliwości i czasu. W dodatku może się okazać, że twoja praca poszła na marne.
@piggy: Pewnie, że można, trzeba dobrać się do żył, prawdopodobnie przeciąć kable, skrócić kabel o część pogryzioną i zalutować ponownie, zaizolować i będzie działać. Czy to warte zachodu? W sumie nie, jak to ładowarka to często można dostać sam kabel do zalutowania nowy, bez całej ładowarki i wtedy rozbierasz ładowarkę i wlutowujesz się w fabryczne terminale lub przykręcasz, zależy co zastosowali. I wtedy masz jak nowe. Nie kupuj nowej ładowarki tak