Wpis z mikrobloga

W związku z wprowadzeniem zakazu fotografowania i filmowania przez #biedronka postanowiłem wysłać do biura prasowego JM trzy proste pytania:

1) Co jest przyczyną wprowadzenia zakazu wykonywania zdjęć i nagrań w sieci sklepów Biedronka?

2) W jaki sposób pracownicy sieci sklepów Biedronka zamierzają egzekwować tenże zakaz i jakie są jego podstawy prawne?

3) Czy to nie przypadek, że wprowadzenie tego zakazu ma miejscu tuż po tym jak Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej zwrócił się do prezesa Jeronimo Martins z ostrzeżeniem, że w przypadku kolejnych naruszeń przepisów p.poż. może dojść do zamknięcia obiektów handlowych sieci Biedronka?


Bardzo mnie ciekawi co odpowiedzą. Podejrzewam, że obserwatorzy tagu #ewakuacjaboners też mogą być zainteresowani tą sprawą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 105
  • Odpowiedz
@next4322: Odpowiedzą pewnie coś o ochronie danych osobowych, że ludzie robili zdjęcia i klienci byli narażeni na bycie sfotografowanym. Nic się nie zmieni w tych sklepach.
  • Odpowiedz
@ZajawkaKipi: usunęli ten komentarz XDDD


@idefikx: o ile nie zrobił tego autor, ale przed chwilą ktoś pytał o zakaz robienia zdjęć, na co Biedronka odpisała, że zdjęcia robić można. Pod tym inna osoba wrzuciła linka do zdjęcia z paletami i pytanie czy tego zdjęcia też można robić. No i się nie doczekałam rozwoju sytuacji. Strzelają sobie w piętę na każdym kroku..
  • Odpowiedz
@matra:

Odpowiedź Biedry:

"Witamy! W naszych sklepach nie ma zakazu fotografowania. Jednocześnie informujemy, że bezpieczeństwo naszych Klientów i pracowników, w tym ich bezpieczeństwo przeciwpożarowe, jest dla nas absolutnym priorytetem. Żeby uświadomić rangę tej kwestii wszystkim pracownikom naszej sieci, podejmowanych jest szereg inicjatyw na poziomie zarówno centralnym, jak i regionalnym, a także w konkretnych sklepach naszej sieci. Dla przykładu: w zeszłym roku zorganizowaliśmy aż 1188 dni szkoleń okresowych z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego,
  • Odpowiedz
Dla przykładu: w zeszłym roku zorganizowaliśmy aż 1188 dni szkoleń okresowych z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego


@ZajawkaKipi: no i super. Coś z tego wynikło? Jakiś efekt?
Ja powiem tak - nie zwykłam oceniać pracy ludzi, której nie znam od środka, bo wiem z doświadczenia jak bardzo krzywdzące to może być, ale jak widzę zastawione wszędzie wyjścia ewakuacyjne, przejścia zastawione paletami czy #!$%@? kartonami, półki z dosłownie wszystkim (kosmetyki, suchy prowiant, słodycze i
  • Odpowiedz
a jak zrobię zdjęcie to co? zrewidują mi telefon i każą usunąć? pan ochroniarz będzie krzyczał? xD

@Daleth2202: w żadnej biedrze w Rzeszowie nie widziałem ochroniarza xD
  • Odpowiedz