Wpis z mikrobloga

W związku z wprowadzeniem zakazu fotografowania i filmowania przez #biedronka postanowiłem wysłać do biura prasowego JM trzy proste pytania:

1) Co jest przyczyną wprowadzenia zakazu wykonywania zdjęć i nagrań w sieci sklepów Biedronka?

2) W jaki sposób pracownicy sieci sklepów Biedronka zamierzają egzekwować tenże zakaz i jakie są jego podstawy prawne?

3) Czy to nie przypadek, że wprowadzenie tego zakazu ma miejscu tuż po tym jak Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej zwrócił się do prezesa Jeronimo Martins z ostrzeżeniem, że w przypadku kolejnych naruszeń przepisów p.poż. może dojść do zamknięcia obiektów handlowych sieci Biedronka?


Bardzo mnie ciekawi co odpowiedzą. Podejrzewam, że obserwatorzy tagu #ewakuacjaboners też mogą być zainteresowani tą sprawą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 105
  • Odpowiedz
Czy są świadomi, że zakaz jest niezgodny z prawem?


@wielki-elektronik: Zawsze interesowało mnie zagadanienie sporu pomiędzy prawem a regulaminem obiektu. Do wielu miejsc nie wolno wchodzić z rowerem/na rolkach. To jak to jest zarządca obiektu może czegoś zabronić czy nie?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ZajawkaKipi Czy tak ciężko jest napisać w prywatnej wiadomości o problemie? Komentarze pod postem służą do komentowania postu, a nie do wylewania żali. Strasznie mnie to irytuje gdy przeglądam sobie stronę jakiegoś sklepu na FB a tam same komentarze odnośnie pomocy, problemu. Od tego jest obsługa klienta lub chociaż prywatna wiadomość na FB. Fanpage służy rozrywce.
  • Odpowiedz
@next4322: wolaj jak odpisza mireczku. Pewnie nabiora wody w usta i napisza, ze to nie jest odgorny nakaz tylko manager w jednym ze sklepow sie zagalaopowal, ale zostal juz pouczony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mjfotocompl: Nie maja podstaw prawnych pozwalac czy zabraniac fotografowac czegokolwiek w sklepie. Wiec to „pozwolenie” sobie moga wsadzic... w wyjscie ewakuacyjne jak sie wcisna.
  • Odpowiedz
Jesli prawo mowi, ze mozna to regulamin obiektu czy sklepu mowiacy ze nie mozna jest w sprzecznosci z prawem i mozna go zignorowac.


@dob3k: Czyli mogę po dworcu lub sklepie jeździć na rolkach lub rowerze?
  • Odpowiedz
@next4322 ja ostatnio napisałem do boku biedronki że w biedronce w Łodzi na Zgierskiej koło mnie jest system, nie da się przejść, przejścia ppoż zostawione. Wchodzę ostatnio a wszystko zrobione. Widać zadziałało. Niedaleko jest biedronka obok której stoi komenda PSP. I wszystkie wyjścia ewakuacyjne zostawione. A strażacy tam non stop po zakupy przychodzą i nic.
  • Odpowiedz
@next4322: Powiem tylko, ze po mojej interwencji sytuacja w mojej Biedrze troche sie poprawila. Co prawda dalej swiatlo drogi ewakuacyjnej jest zwezane ale przynajmniej wspomniana droga jest calkowicie zablokowana jak mialo to miejsce na poczatku. Przejde sie z czystej ciekawosci dzisiaj i rzuce okiem czy czasem stan drog ewakuacyjnych nie wymaga jakiejs interwencji.
  • Odpowiedz
@next4322: prawie 3000 ludzie plusuje, co znaczy, że w głowie echo. Zdjęcia produktów nadal można robić, więc jak drzwi są zastawione paletami z produktami, to jaki problem? Banda idiotów.
  • Odpowiedz
@wielki-elektronik: Prawo jest jednolite i nie przewiduje się osobnych przepisów np. dla bibliotek, saun i basenów czy kin. Właściciel obiektu może np. zakazać palenia, spożywania alkoholu, wejścia z psami, z dziećmi, może zakazać wejścia w butach (biblioteka), zezwolić na wejście tylko nago (np. zakaz wchodzenia do sauny w ubraniach, lub strojach kąpielowych), zakazać filmowania i nagrywania dźwięku (np. w kinie). Właściciel terenu (szerzej obiektu) może zakazać wszystkiego, co tylko mu
  • Odpowiedz