Wpis z mikrobloga

Dzisiejszy trening ciągów, porażka jak i sukces. Poniżej też filmik, z obydwu podejść :D

Jak wiadomo u mnie w każdy poniedziałek jest 1rep max lower body, dzisiaj wypadło na ciągi z pinów, sztanga podniesiona o 15cm.
U mnie wynik w tym wariancie jest równy wynikowi w normalnym ciągu z ziemii, bo sztanga pomimo że jest te 15cm wyżej to jest tuż przed sticky pointem (połowa piszczela, bardziej 3/5) , czyli trzeba pokonać sticky point nie mając leg drive-a, bez żadnego pędu. Dlatego start jest tutaj najtrudniejszym etapem liftu. A ja nie ułatwiam sobie zadania i staje w dokładnie takiej pozycji w jakiej znajdowałbym się w tym punkcie ciągnąc z ziemii, bo to ćwiczenie robie po to żeby więcej podnosić z ziemi a nie pinów.

Czułem się świetnie i plan był zrobić 300kg hook gripem, niestety mam dalej problem z dłonią, nie mogę jej mocno, do końca zacisnąć. No ale rozgrzewka szła świetnie i elegancko szło wszystko hook gripem... aż do 290kg gdzie boleśnie odezwała się ta ręka i pomimo starań sztanga wypadła mi z dłoni.

Ale szybkie ogarnięcie, i poszło 290kg z paskami, dalej nie próbowałem, bo NIENAWIDZĘ ciągu w paskach, czuję że pozycja jest nie taka jak powinna i nie wszystko gra ze sobą. Więc zakończyłem na 290kg, czyli 10kg PR.

Teraz eksperymentuje z jeszcze bardziej ekstremalnym podejściem do asyst, cisnę je na 100%+, do bólu aż nie da się zrobić więcej, nie ważne czy zajmie to cztery serie czy osiem

I tak poszedł PR-a w Safety Squat bar Good morning - 122kg x 8, poprzednio było 107x8, czyli naprawdę mocno do przodu poszedłem, i czuję to w plecach.

Cały trening wyglądał tak

Deadlift pin 3 15cm - 290x0 290x1
SSB GM - 67x8 87x8 112x8 122x8
Nordic ham curl band assisted - 4xMax
AB wheel - 4xMax

Teraz najważniejszy etap czyli regeneracja, 2 pizze + kilka mocnych piw, i jutro będę gotowy na kolejny trening lower body ()

#strongaf #silownia #mikrokoksy #mikrokoksy
IntruderXXL - Dzisiejszy trening ciągów, porażka jak i sukces. Poniżej też filmik, z ...
  • 11
zamierzasz kiedykolwiek wejsc na redu, zeby chociaz zobaczyc jak bedziesz wygladal przy duzo nizszym bf%?


@Szimu: Niski bf a co to daje? Na co to komu? Nie mam takich planów, nie interesuje mnie to szczerze mówiąc. Plany mam raczej związane z trójbojem i jak największym wynikiem. Wiesz na ostatnich zawodach IPF world które wygrał Ray Williams, ważył on 190kg przy 184cm wzrostu. Więc moje 155kg/191cm wygląda po prostu biednie.

Każda redukcja