Wpis z mikrobloga

Pamiętacie Arka, który wraz z mamą wjechał na wózku nad Morskie Oko? W tym roku wzięli udział w akcji Czyste Tatry. Nie wiem co jest z naszym społeczeństwem, ale zdecydowanie coś jest nie tak ( ͡° ʖ̯ ͡°)

My o godzinie 11.20 wyruszyliśmy w drogę. Przed wejściem na szlak, każdy kto chciał mógł się zarejestrować w mobilnym punkcie. Dostał pakiet startowy (podkoszulek, identyfikator, wodę, worki, rękawiczki) i spacerując mógł zbierać śmieci.

Jestem zaszokowana tym co wczoraj doświadczyłam. Niektóre osoby przechodzące obok nas chciały abyśmy zabrali ich śmieci, bo skończyli np. jeść czy pić i czemu on ma to znosić w swoim plecaku jak może nam dać. Przecież ma Pani worek, może to Pani zabrać. A gdybym go nie miała to co by się z tymi śmieciami stało?

Nie rozumiem jak można świadomie wyrzucać papierek po czekoladzie, lodach, batonie itp. i jeszcze usprawiedliwiać się: „ooo wypadło, a tam nie chce mi się wracać”. Niestety taka sytuacja zdarzyła się na naszych oczach. Pani po zwróceniu uwagi wróciła się po papierek, ale bardzo była z tego powodu niezadowolona i nie jestem pewna czy kiedy zniknęliśmy jej z pola widzenia nie pozbyła się go, już bez usprawiedliwiania.


Całość: Na Kółkach
#tatry #czystetatry #gory #zakopane #turystyka #niepelnosprawni #bekazpodludzi
ksaler - Pamiętacie Arka, który wraz z mamą wjechał na wózku nad Morskie Oko? W tym r...

źródło: comment_tJVKq3hi74ZKZNHy6fmwfXSVjU9HD1Q6.jpg

Pobierz
  • 31
@troglodyta_erudyta: knur w chlewie to przecież arystokrata, wszystkie loszki jego:P
A na poważnie to widziałem bardziej zasyfione miejsca niż polskie góry, mimo iż drogą do moka zasuwa w szczycie taki tłum że rozważam zapłacenie za dorożkę:P

I miałem "przyjemność" wyciągać zużyte pampersy z krzaków przy tej drodze.
Wydaje mi się że wszyscy którzy piszą że u nas jak w chlewie itd nigdy nie byli za granicą :)
Po pierwsze bardzo dużo nacji żyje jeszcze gorzej i nie chodzi mi tu o jakieś egipty itp tylko np. Anglia albo USA
Po drugie u nas w tatrach jest cholernie dużo turystów zza granicy którzy są najczęstszym powodem śmieci w krzakach.
@ksaler: nie wiesz co jest z tymi ludźmi? Ja wiem. Człowiek jest egoistą i ma tendencje do tego aby myśleli i robili za niego inni - to tak w skrócie. Dodaj do tego społeczeństwo w dobrobycie (jak w Idiocracy) które z roku na rok degraduje się i stacza. Stwarza to fajny inkubator dla brajanków i dżesik. .
@ksaler: śmieci w polskich górach to jest jakaś tragedia ! Będąc jesienią w górach Izerskich spotkaliśmy parę na szlaku która przy okazji zbierania grzybów zbierała wszelkiego rodzaju śmieci. Po krótkiej rozmowie , zapytali czy mamy trochę miejsca w plecakach bo oni już nie mają miejsca na śmieci i czy pomożemy im je zbierać. Oczywiście zgodziliśmy się i to co udało nam się zebrać trochę mnie przeraziło, otwarte puszki (!) po konserwach