Wpis z mikrobloga

> Jeżeli nie potrafisz czegoś prosto wyjaśnić - to znaczy, że niewystarczająco to rozumiesz. - Albert Einstein

> Hurr Durr definicja słowo w słowo albo 2.0 - polskie uczelnie


#dziendobry #studia #studbaza
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Memory0: Tak, moim zdaniem jest to poważana uczelnia, stoi w rankingu na tym samym miejscu co uczelnia, którą ja skończyłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Spodziewam się dokąd prowadzi to pytanie, więc kontunuuj ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
@Minyas: przypomina mi się jak zdawałem mikroekonomie na studiach

Do egzaminu bodajże w czerwcu uczyłem się z książki poważnego polskiego profesora wszystkiego napisanego tak hermetycznie i specyficznie, że nawet wzorów nie było xD
Dostałem wówczas 2, takie bardzo słabe, w liceum to by było prędzej 1 xD

No to na wrzesień wziąłem pierwszą lepszą książkę od mikroekonomii po angielsku i pach, fragment teorii, wzór, jak go zastosować i przerobić, trochę zadań poćwiczyłem w domu i dostałem
  • Odpowiedz
to zmień kierunek na normalny a nie jakieś stosunki międzynarodowe, politologia, pedagogika. Gdzie macie do nauki 2 kartki a4 na egzamin i jeszcze płaczecie jak dużo.


@samuraj24: przecież wszystkie polskie uczelnie to gufno, nie wiem czym się jarasz. Że studiujesz na mniej gównianej? Co to zmienia, skoro dla ludzi z zachodu Twoja uczelnia stoi nie dalej jak uczelnie w Ugandzie.
  • Odpowiedz
@Minyas: Miałem egzamin magisterski dwa tygodnie temu, pula 100 pytań, na egzaminie do napisania 5 wylosowane z puli, każde opracowane na od pół do półtorej strony a4. Zdali wyłącznie Ci, którzy pisali w słowo w słowo zgodnie z opracowaniem (lub jakimś cudem ściągneli), a Ci co pisali na "chłopski rozum" polegli. Żeby jeszcze ten egzamin sprawdzał wiedzę praktyczną... Pozdro z AGH
  • Odpowiedz
@Minyas: @Jade: Gdzieś kiedyś czytałem, że właśnie w zachodnim systemie edukacji, podręczniki są konstruowane tak, żeby tym gorszym pomóc wyrównać w górę, a w post sowieckich społeczeństwach podręczniki są napisanie tak nie łopatologicznie, żeby odsiać wszystkich "niegodnych" i zostawić tylko elitę, nie mam teraz linka do tego, ale wystarczy spojrzeć sobie na materiały szkoleniowe w necie, po angielsku zazwyczaj idzie znaleźć bardziej przystępne materiały bez zbędnych komplikacji i
  • Odpowiedz