Wpis z mikrobloga

Ten mundial w wykonaniu TVP to #!$%@? mistrzostwo,i trzeba to głośno powiedzieć. Transmisja wszystkich meczy na otwartych kanałach, odkodowanie na mundial TVP Sport, studio mundial od rana do nocy, nawet teraz jem sobie śniadanie i mogę w TVP 1 obejrzeć wczorajszy mecz Francja - Argentyna, którego nie mogłem obejrzeć wczoraj. Transmisje na żywo w internecie w bardzo dobrej jakości, nie jestem pewien ale chyba są nawet do obejrzenia mecze które zostały już rozegrane.
No po prostu majstersztyk, jak by prawa do transmisji miał taki Polsat, to mielibyśmy jeden mecz na dzień w otwartym kanale, reszta dla posiadaczy Polsat Sport itp, albo i PPV , transmisje w internecie byłyby płatne, i to wcale w nie lepszej jakości niż ta z TVP, a powtórki do śniadania to mógłbym sobie obejrzeć jak bym z torrentów sobie pobrał.

#mecz #pilkanozna #mundial #tvp #tvpis
  • 151
  • Odpowiedz
@TomdeX: mamy 21 wiek i spore CDNy w Polsce. Wystarczyło kodować transmisje w h265 (i fallback w h264) i przy 4 mbps miałbyś całkiem przyzwoity obraz. Tłumaczenie się przepustowością, kiedy 10g port w w ixach kosztuje jakieś grosze, a cdny są śmiesznie tanie to spore nieporozumienie.
  • Odpowiedz
A czym innym jest wychwalanie tego, że wszystkie mecze dostępne są na otwartych kanałach oraz, że dodatkowo w Internecie oficjalny stream jest dostępny dla każdego, a Polsat zły, bo puściłby jeden mecz na kolejkę na otwartym kanale?


@panczekolady: Rozumiem, że Ty jesteś z tych (pod)ludzi którym jak kelner przynosi jedzenie to nie mówisz "dziękuję' tylko "No #!$%@?, nareszcie, przecież ja za to jedzenie zapłaciłem, to #!$%@?!" ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@robertx: Dlaczego np ja mam placic ze swoich podatkow na pijanych Januszy ktorzy ogladaja sobie jak biega 22 milionerow za kawalkiem nadmuchanej szmaty?

Przeciez to kuriozum wieksze jak 500+

Tylko ekonomiczny imbecyl jest w stanie to zachwalac.
  • Odpowiedz
@robertx: nie wątpię, że całość jest profesjonalnie zrobiona tylko dlaczego ze składek wszystkich kupowane są prawa do imprezki organizowanej przez prywatną firmę. Te środki można było wykorzystać na dobre kino, promowanie polskiej historii a nie na na nieudaczników dla których mudnial był jedynie przeszkodą do wakacji
  • Odpowiedz
Przypominam też, że w poprzednich latach również łożyliśmy na TVP


@robertx:
W poprzednich latach TVP też nie miała takiego deficytu.

Prawidłowszą analogią jest podniecanie się, że kelner jest taki zajebisty, że przyniósł obiad za który zapłaciłem. No spoko, fajnie że przyniósł i nie napluł, mogę dać mu normalny napiwek ale nie będę do niego pisał poematów jaki on lepszy od innego kelnera co mi nic nie przyniósł jak nie zapłaciłem.
  • Odpowiedz
@loczyn: Chyba wolny rynek wszedł za mocno xD

nie wątpię, że całość jest profesjonalnie zrobiona tylko dlaczego ze składek wszystkich kupowane są prawa do imprezki organizowanej przez prywatną firmę. Te środki można było wykorzystać na dobre kino, promowanie polskiej historii a nie na na nieudaczników dla których mudnial był jedynie przeszkodą do wakacji


@Singularity00: Jeżeli taka imprezka cieszy się zainteresowaniem telewidzów, to czemu nie? W końcu to oni
  • Odpowiedz
@robertx: bo nie każdego to interesuje + to czyta komercja bez żadnej wartości a nie taka powinna być rola telewizji publicznej. Nie mówiąc już o tym, że poza tvp1, tvpiNFO i ewentualnie tvp w języku angielskim (zamiast pseudo stacji Polonia) cała reszta stacji powinna być dawno zlikwidowana.
  • Odpowiedz
  • 0
@chris_june albo ściemniasz i nie oglądałeś przez neta alba włączasz tylko na mecz i zaraz po meczu wyłączasz i jak masz widzieć studio? Studio jest tylko wycięte z przerwy na meczu, przed meczem jest i po meczu też. Dodatkowo na streamie są zawsze wszystkie możliwe studia, czyli jak kończy się studio w TVP1 i zostaje w TVP sport, to na streamie masz dalej studio. Jak były mecze jednocześnie, to miałeś łączenia
  • Odpowiedz
  • 2
@Singularity00 a wiesz jaki byłby ból dupy, gdyby prawa kupił Polsat i zakodował? "Hurr durr telewizja publiczna nasze podatki marnujo to ich zastany obowiązek pokazywać mecze reprezentacji!!!!!!11111 Polsat jest prywatny więc może sobie kodować"
  • Odpowiedz
@robertx: szkoda tylko, że player internetowy to jakaś porażka, za zwyczaj napisał jeden mecz musiałem go co najmniej trzy razy restartować. Zapętlający się dźwięk albo obraz, no przepraszam bardziej na pirackich streamach ludzie mają to lepiej ogarnięte.
  • Odpowiedz