Wpis z mikrobloga

Ten mundial w wykonaniu TVP to #!$%@? mistrzostwo,i trzeba to głośno powiedzieć. Transmisja wszystkich meczy na otwartych kanałach, odkodowanie na mundial TVP Sport, studio mundial od rana do nocy, nawet teraz jem sobie śniadanie i mogę w TVP 1 obejrzeć wczorajszy mecz Francja - Argentyna, którego nie mogłem obejrzeć wczoraj. Transmisje na żywo w internecie w bardzo dobrej jakości, nie jestem pewien ale chyba są nawet do obejrzenia mecze które zostały już rozegrane.
No po prostu majstersztyk, jak by prawa do transmisji miał taki Polsat, to mielibyśmy jeden mecz na dzień w otwartym kanale, reszta dla posiadaczy Polsat Sport itp, albo i PPV , transmisje w internecie byłyby płatne, i to wcale w nie lepszej jakości niż ta z TVP, a powtórki do śniadania to mógłbym sobie obejrzeć jak bym z torrentów sobie pobrał.

#mecz #pilkanozna #mundial #tvp #tvpis
  • 151
@grekuu
@robertx San dyrektor TVP Sport ( człowiek odpowiadający za sport w TVP ) powiedział że dostał zapewnienie od Kurskiego że kanał zostanie. Chcieli zrobić HD ale nie dogadlai się i na szybko tylko podmienili kanały . 1 kanał HD zajmuje ,2 kanały SD .
@robertx: fajnie fajnie, ale dla tvp było to wydanie ogromnej sumy na program który pewnie się w ogóle nie zwrócił. Obecnie tvp ma ogromne braki sprzętowe i wydawanie w takiej sytuacji tyle kasy na taki program to nieporozumienie.
Transmisje na żywo w internecie w bardzo dobrej jakości, nie jestem pewien ale chyba są nawet do obejrzenia mecze które zostały już rozegrane.


@robertx: Ludzie narzekają, że im nie działa, zacina, ale tak naprawdę osobiście nigdy mi się nie zaciął, jakość ekstra, może bitrate powinien być zdecydowanie wyższy, ale po części rozumiem, że żeby większa ilość osób oglądała bez przycięć to obraz musi mieć lekko obniżoną jakość i za to szacun,
@Herubin: @szasznik: @panczekolady: Polacy tacy głupi, hurr, durr, tak łatwo ich oszukać, omamić...

Panowie, gdzie ja napisałem, że mamy to "za darmo" tak jak mi to zarzucacie?

I chciałbym zauważyć, że TVP jest utrzymywane z naszych podatków nie odkąd PIS wygrał wybory, a dużo, dużo dłużej - a jak było z poprzednimi i jeszcze wcześniejszymi mistrzostwami, czy to świata czy europy, wszyscy przecież pamiętamy
Panowie, gdzie ja napisałem, że mamy to "za darmo" tak jak mi to zarzucacie?


@robertx: A czym innym jest wychwalanie tego, że wszystkie mecze dostępne są na otwartych kanałach oraz, że dodatkowo w Internecie oficjalny stream jest dostępny dla każdego, a Polsat zły, bo puściłby jeden mecz na kolejkę na otwartym kanale? Polsat musiałby przede wszystkim na tym przedsięwzięciu zarobić, bo nie dostanie z podatków 800 mln zł.
@robertx: Ja tam mam mieszane uczucia jednak. Nie wypowiadam się na temat transmisji telewizyjnych, bo nie mam tv jednak jeśli chodzi o transmisje w internecie to moim zdaniem jest kiepsko. Przy ważniejszych meczach co chwile transmisja traci na jakości, buforuje ale najgorsze jest to, że dźwięk po jakimś czasie rozjeżdża się z obrazem. Całkowicie niszczy to immersję, bo zanim coś zobaczymy na ekranie to już zdąży nam to skomentować komentator. Dodatkowo
@robertx: Chyba żartujesz xD techniczna jakość transmisji (online jak i sat) to jakiś żart, niegodny technologii XXI wieku. Kompresja obrazu jest tak mocno widoczna, ze nie widzi jej tylko ktoś, kto przy wyborze telewizora sugeruje się tylko najniższa cena i największym rozmiarem, bo sam wyświetlany obraz przez telewizor jest już tak #!$%@?, ze kompresja niczego nie pogarsza. Przypominam, ze mamy 2018 rok, a TVP nadal nadaje transmisje w stereo xDDDD