Wpis z mikrobloga

No i moja przygoda z #cnc zakończona. 2:0 dla obrabiarek. Za pierwszym razem z mojego błędu: wybrałem złe współrzędne i wytaczadło weszło w sztukę aż zatrzymało się na grzybie podstawy. Wytaczadło do regeneracji. Za drugim razem przez moje niedopatrzenie: płytki w wytaczadle się wykruszyły i odpadły z wytaczadła a ja tego nie zauważyłem, wytaczadło do naprawy.
Nie tyle nie nadaję się do tego co za 11 zł nie chciało mi się tego uczyć. Dodatkowo, nie miałem nawet czasu usiąść w pracy.
Jeden z gościu powiedział mi, że spadłem w hierarchii zakładu.Coś w tym jest, ludzie z pracy nie podają mi ręki i nie rozmawiają, że mną ale #!$%@?ę taką hierarchię za 11 zł na godzinę.
Obecnie pracuję na rowkarce i pile. Nie jest źle, mogę usiąść. Nawet #januszebiznesu ani jego syn nie #!$%@? się gdy siedzę.
Już wolałbym być porządkowym i mieć wszystko w dupie. Malować, konserwować i sprzątać.
Mam wrażenie, że im wszystkim wydaje się nie wiadomo co. Że są kimś albo coś w tym stylu.
No ale cóż, co Pan zrobisz jak nic nie zrobisz ... Pozostaje zarobić pieniądze i spadać stamtąd.
#bekazpodludzi #patologiazewsi #pracbaza
  • 14
@kujol: Chodzi o podstawę na której położenie są sztuki. Każda sztuka jest położona na grzybie, który utrzymuje je w jednej pozycji.
@GG99: z tego co rozumiem swiezy jestes. Ile bys chcial na wejsciu zarabiac? 4k netto? To nie dziala tak ze od razu dostajesz dobry hajs za sam fakt pracy na maszynie, musisz sie jeszcze do tego nadawac. A to ze narzekasz na to ze nie mozesz usiasc w pracy swiadczy tylko o twojej ambicji.
@petalchaser: No gość jest świeży więc dostał 11/h. Ale nie wymagaj od niego jednocześnie ze będzie grzebał w programie i będzie wiedział jak. Za taka kasę to jedynie można wymagać żeby wiedział z której strony miotłę chwycić. Albo dają kasę i wymagają umiejętności albo płacą jak cieciowi i mają ciecia za maszyną.
@Erk700: Z obydwóch :D i czekałem aż narzędzie zajedzie 2 mm nad sztukę.
@realizta: O to właśnie robiłem. Cieciowałem. Ciężko było mi się dogadać z gościem, z którym robiłem, żeby mnie nauczył. Nie będę się kopać z koniem.