Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Pierwotny komunizm siedzi w każdym, jak by się człowiek nie zapierał. Bo to takie..wygodne?
Niby dzielimy się wszystkim równo. W domyśle, gdzieś w każdym myśleniu siedzi wówczas "ha..czy się stoi, czy się leży, się należy"
Ot ciekawostka biologiczna taka..pocieszam, każdy ssak tak ma w sumie. Leniwce posunęły to do granicy absurdu:)))
  • Odpowiedz
@Lawrence_z_Arabii: nikt mi dalej nie wytłumaczył, jak niby miałby wyglądać przepływ towarów i usług od producentów do potrzebujących w idealnym komunizmie.

lewica ma marzenia, ale są nie do spełnienia. to tak jakby życzyć sobie od jutra, że wszyscy będą mieli IQ 150. cel piękny, ale nierealny
  • Odpowiedz
który fragment jest wg ciebie najbardziej absurdalny?


@marcelus: Idea komunizmu, gdzie trzeba likwidować ludzi, którzy chcą sami na siebie pracować i mieć z tego zyski, bo inaczej szybko pojawią się nierówności.
  • Odpowiedz
nikt mi dalej nie wytłumaczył, jak niby miałby wyglądać przepływ towarów i usług od producentów do potrzebujących w idealnym komunizmie.


@K_R_S: W idealnym komunizmie nie trzeba niczego transportować, bo wszyscy giną z głodu. W ZSRR i w Chinach tylko parę procent ludzi zginęło z głodu, więc tam komunizm był daleki od ideału ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
czytaliście te książkę, że twierdzicie, że to to kompletne bzdury?


@Morthgar: Czytałem, ale jakoś nie przekonała mnie do popierania zniesienia własności prywatnej, bo nie jestem XIX-wiecznym chłopem, czy robotnikiem i wiem że coś w życiu wypracuję i nie chciałbym, żeby jakieś nieroby mogły mi to zabrać, bo jest "wspólne".
  • Odpowiedz